سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/06/19
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 227
     پیام همدردی رئیس سازمان هواشناسی ایران به دولت و ملت افغانستان

     پیام همدردی رئیس سازمان هواشناسی ایران به

     دولت و ملت افغانستان

     سحر تاج‌بخش طی پیامی، ضمن ابراز همدردی و تسلیت به دولت و ملت افغانستان، آمادگی هواشناسی جمهوری اسلامی ایران را جهت هرگونه همکاری در زمینه پیش‌بینی وقوع سیل اعلام کرد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، دکتر سحر تاج‌بخش معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور به دنبال وقوع سیل در افغانستان و خسارات سنگین جانی و مالی ناشی از آن، با ارسال پیامی به محمودشاه حبیبی رئیس سازمان هواشناسی افغانستان، مراتب همدردی جامعه هواشناسی ایران را به دولت و ملت افغانستان ابراز نمود و در خصوص هرگونه همکاری در زمینه پیش‌بینی وقوع سیل اعلام آمادگی کرد.

     در پیام دکتر تاج‌بخش آمده است:

     خبر وقوع سیل در13 استان کشور دوست و برادر جمهوری افغانستان، در پی بارش های اخیر و جان باختن شمار بسیاری از ساکنان آن مناطق، تخریب خانه ها و زمین های کشاورزی و وارد شدن خسارات سنگین به اموال و زیرساخت‌های معیشتی آن مردم شریف، موجب تاسف و آزردگی خاطر همگان به ویژه جامعه هواشناسی گردید.

     سازمان هواشناسی جمهوری اسلامی ایران بدینوسیله مراتب تسلیت و همدری خود را با دولت و ملت افغانستان؛ خاصه خانوادههای قربانیان و آسیب دیدگان این حادثه ابراز نموده و مراتب آمادگی خود را جهت انجام هرگونه همکاری و مساعدت در زمینه پیش بینی وقوع سیل و در نتیجه پیش آگاهی و ایجاد آمادگی و به حداقل رساندن خسارات و تبعات چنین  بلایای طبیعی در آینده، اعلام می‌دارد.

     امید است در سایه توسعه تعاملات دوجانبه فی‌مابین، بالاخص در حوزه پایش و پیش بینی، گام‌های مؤثرتری در حفاظت از جان و مال مردم برداریم.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 611,056,908
تعداد بازدید امروز : 12,066
تعداد بازدید دیروز : 115,473
تعداد بازدید این ماه : 567,775