سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/05/20
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 186
     بازدید مدیر کل هواشناسی قم از دفتر خبرگزاری ایسنا و جهاد دانشگاهی

     بازدید مدیر کل هواشناسی قم از دفتر خبرگزاری ایسنا و جهاد دانشگاهی

     به‌مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار مدیرکل اداره کل هواشناسی استان قم ضمن حضور در دفتر خبرگزاری ایسنا در قم، روز خبرنگار را به خبرنگاران و هیئت تحریریه این خبرگزاری تبریک و تهنیت گفت.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان قم، حیدری در این دیدار نقش خبرنگاران را در اطلاع رسانی سریع، دقیق و به موقع اخبار و هشدار های هواشناسی بسیار با اهمیت توصیف کرد و خواستار همکاری بیشتر جهت فرهنگ سازی استفاده از اطلاعات موثق در این زمینه شد.

     وی، صدور پیش بینی ها و هشدارهای جوی را از جمله ملموس‌ترین فعالیت های هواشناسی بیان داشت که به صورت بولتن‌های روزانه پیش بینی، هشدارهای هواشناسی در سه رنگ زرد، نارنجی و قرمز و همچنین پیش بینی های میان مدت و فصلی در سطح اداره کل و سازمان هواشناسی کشور صادر می گردد.

     وی با  بیان اینکه آمار و اطلاعات هواشناسی در هر کشور به عنوان یکی از ارزشمندترین سرمایه‌ها محسوب می‌شود به نقش اداره کل هواشناسی استان به عنوان متولی اصلی اندازه گبری، ثبت و کنترل کیفی این سرمایه در جغرافیای استان با بهره‌‌گیری از 5 ایستگاه سینوپتیک، 6 ایستگاه خودکار اقلیم شناسی، 2 ایستگاه جاده ای، 90 ایستگاه باران‌سنج سنتی و دیتالاگر اشاره نمود.

     در این دیدار موضوعات مرتبط با نقش اداره کل هواشناسی استان در مدیریت بحران، تغییر اقلیم و پیامدهای آن، تجهیز و توسعه ایستگاه‌های استان توسط خبرنگاران حاضر مطرح و توضیحات لازم در این زمینه ارائه شد.

     در ادامه مدیر کل هواشناسی استان قم در دیدار با  مدیر جهاد دانشگاهی استان سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی را به ایشان و همکاران تبریک گفت. حیدری مدیر جهاد دانشگاهی استان نیز ضمن تشریح فعالیت‌های جهاددانشگاهی به همکاری و نقش مطلوب اداره کل هواشناسی استان در برگزاری سلسه نشست های عش آل محمد(ص) و افزایش توجه مردم به هواشناسی به عنوان یک نیاز مهم اشاره نمود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 610,825,760
تعداد بازدید امروز : 5,076
تعداد بازدید دیروز : 81,178
تعداد بازدید این ماه : 336,627