سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/05/20
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 112
     افزایش ۱۴۳ درصدی بارندگی در خراسان رضوی

     افزایش ۱۴۳ درصدی بارندگی در خراسان رضوی

     مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی از افزایش ۱۴۳ درصدی بارندگی طی چهار ماه ابتدای سال جاری در این استان نسبت به دوره آماری بلند مدت خبر داد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان خراسان رضوی، محسن عراقی ‌زاده در گفت وگو با اصحاب رسانه در خصوص بارش استان گفت: طبق بررسی ‌های انجام شده میزان بارش استان طی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

     وی اضافه کرد: در چهار ماهه سال جاری ۱۶۸ میلی‌متر در مناطق مختلف استان خراسان رضوی باران باریده است.

     مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی گفت: شهرستان خواف طی این مدت با ۱۴۰ درصد بیشترین افزایش بارندگی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است و کمترین میزان بارندگی طی این مدت در چناران با ۲۸ درصد کاهش ثبت شده است.

     عراقی ‌زاده میزان بارش رخ داده در چهار ماهه ابتدای سال جاری در مشهد را ۱۹۲ میلیمتر عنوان کرد و افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار درصد کاهش یافته و نسبت به دوره آماری ۱۰۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

     وی با اشاره به کاهش میانگین دمای هوای استان در چهار ماهه ابتدای امسال ادامه داد: میانگین دمای هوا در خراسان رضوی طی چهار ماه ابتدای سال، ۲۲ درجه گزارش شده است که نسبت به سال گذشته نیم درجه کاهش و نسبت به دوره آماری هفت دهم درجه کاهش یافته است.

     مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی گفت: طی این مدت بیشترین تفاوت دما در شهرستان درگز  با سه درجه کاهش نسبت به سال گذشته و دوره آماری ثبت شده است.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 610,827,793
تعداد بازدید امروز : 7,109
تعداد بازدید دیروز : 81,178
تعداد بازدید این ماه : 338,660