سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/05/19
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 179
     بازدید نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی از هواشناسی لرستان

     بازدید نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی از هواشناسی لرستان

     مرتضی محمودوند نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی از هواشناسی لرستان بازدید و از نزدیک با کارکنان این اداره کل دیدار و گفتگو نمود.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان لرستان، بهروز مرادپور در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از تاریخچه هواشناسی لرستان و عملکرد این اداره کل طی چهار دهه، در خصوص تجهیز و تکمیل شبکه ایستگاه‌های هواشناسی استان لرستان گفت از ماده ۱۰ ستاد مدیریت بحران در سال ۹۸ مبلغ چهار و نیم میلیارد تومان به منظور بازسازی خسارات ناشی از سیل و همچنین خرید و نصب سامانه هشدار سیل در لرستان اختصاص یافته که ابنیه آسیب دیده از سیل بازسازی و  سامانه هشدار سیل خریداری و قرارداد نصب آن نیز انجام شده که تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

      وی مهم‌ترین  اولویت‌های عمرانی هواشناسی لرستان در سال های آتی را خرید و نصب رادار هواشناسی، خرید و نصب ایستگاه‌های هواشناسی شهری برای شهرستان‌های استان، جایگزین نمودن ایستگاه‌های خودکار هواشناسی به جای باران‌سنجی‌های سنتی، خرید و نصب سامانه‌های پایش گرد و غبار و همچنین تلویزیون‌های شهری در نقاط مختلف استان که به تایید شبکه پایش سازمان رسیده عنوان نمود و خواستار همکاری و مساعدت نمایندگان استان به خصوص نماینده خرم‌آباد در تخصیص اعتبارات عمرانی برای تسریع در  تکمیل این شبکه در استان شد.

     مدیرکل هواشناسی استان لرستان در ادامه کمبود نیروی انسانی و اعتبارات جاری، نیاز ایستگاه‌های استان به وسیله نقلیه با توجه به شیفتی بودن ایستگاه‌ها و نبود سرایداری و نگهبان برای ایستگاه‌ها را از دیگر مشکلات هواشناسی عنوان و خواستار پیگیری این مشکلات توسط مجمع نمایندگان استان در مجلس، استانداری و برنامه و بودجه شد.

     مرتضی محمودوند نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی هواشناسی را یکی از مهم‌ترین دستگاه‌های اجرایی در رشد و توسعه کشور و استان‌ها و همچنین در کاهش خسارات جانی و مالی فراوان در کشور عنوان و افزود در کشور قبل از هر گونه برنامه‌ریزی و انجام طرح‌ها و برنامه‌های اقتصادی، عمرانی، صنعتی و کشاورزی و ... بایستی هواشناسی را تقویت و به تجهیزات روز دنیا و نیروی انسانی متخصص مجهز نمود و انجام این مهم بازگشت چند برابری سرمایه و رشد اقتصادی در بخش‌های مختلف را به همراه خواهد داشت. علاوه بر این ، موضوع مهم‌تر و حیاتی‌تر حفاظت از جان و مال مردم است که نمونه بارز آن وقوع پدیده های مخرب جوی در سال‌های اخیر بود و لزوم توجه ویژه به هواشناسی را نمایان تر و ضروری‌تر می‌کند.

      وی همچنین در خصوص پیگیری اختصاص اعتبارات عمرانی برای تکمیل شبکه هواشناسی، جذب نیروی انسانی و هزینه‌های جاری هم از طریق مجلس و هم از طریق استانداری و دستگاه‌های استانی قول مساعد داد.

     در ادامه محمودوند ضمن دیدار چهره به چهره با کارکنان هواشناسی و گفتگو در خصوص مسائل و مشکلات آن‌ها، از مرکز تحقیقات و پیش بینی، استودیوی خبر هواشناسی و سالن دیسکاشن این مرکز بازدید نمود و کارشناسان این مرکز به سوالات تخصصی وی در خصوص نحوه صدور پیش بینی و هشدارهای جوی پاسخ دادند.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 610,830,585
تعداد بازدید امروز : 9,901
تعداد بازدید دیروز : 81,178
تعداد بازدید این ماه : 341,452