سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/05/12
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 597
     حضور نماینده مردم گنبدکاوس در مجلس شورای اسلامی در هواشناسی گرگان

      حضور نماینده مردم گنبدکاوس در مجلس شورای اسلامی در هواشناسی گرگان 

     دکتر امانقلیچ شادمهر نماینده مردم گنبدکاوس در مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه عصر روز چهارشنبه هشتم مرداد ماه 99 با حضور دراداره هواشناسی گنبدکاوس با نوربخش داداشی مدیرکل و دیگر کارکنان هواشناسی استان دیدار و گفتگو کرد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، دراین دیدار که معاون فنی، معاون پیش بینی، رئیس پایش، رئیس و کارکنان هواشناسی گنبدکاوس نیز حضور داشتند، دکتر شادمهر و هیئت همراه در ابتدا از بخش‌های مختلف اداره بازدید و ضمن آشنایی با نحوه جمع آوری اطلاعات، ثبت، پردازش و ارسال داده ها در زمان‌های مشخص به مرکز و نحوه کاربست اطلاعات و اطلاع‌رسانی‌های هواشناسی بخصوص درمواقع بحران و خدمات دیگر هواشناسی از جمله هواشناسی کشاورزی آشنا شدند.

     در ادامه منصور فرشاد رئیس هواشناسی گنبد کاوس گزارش مختصری از اقدامات انجام شده در بحث تجهیزات و امور عمرانی و دیگر مسائل و مشکلات مربوط و همینطور پتانسیل‌های هواشناسی گنبد کاوس ارائه داد.

     داداشی مدیر کل استان گفت: با برنامه‌ریزی و انجام اقدامات مورد نیاز، هواشناسی گنبدکاوس به عنوان مرکز پشتیبان استان تعیین و از اداره هواشناسی سینوپتیک تکمیلی به اداره تحقیقات هواشناسی کشاورزی را درکنار دیگر فعالیت‌های مربوطه تغییر دادیم تا با توجه به کشاورزی بودن منطقه خدمات خود را به شکل مطلوب‌تر ارائه نماییم که در این زمینه ایجاد بسترهای سخت افزاری و نرم افزاری و تقویت وضعیت فعلی از موارد مهم هستند.

     وی افزود: به تازگی بحث ریزگردها با توجه به تغییر اقلیم بخصوص در بخش های شمالی استان نمود بیشتری پیدا نموده که به همین منظور سامانه پایش گردوغبار را در هواشناسی منطقه مرزی اینچه برون راه اندازی کردیم و نصب یک سامانه دیگر در مراوه تپه را در دست اقدام داریم که بزودی عملیات نصب و راه اندازی آن انجام خواهد شد.

     داداشی با اشاره به وقوع دماهای بالا و افزایش روزهای داغ در منطقه و همینطور وقوع بارش های سنگین نقطه‌ای، اظهار امیدواری کرد با حمایت‌های لازم مجمع نمایندگان استان هرچه زودتر سامانه رادار استان با تخصیص بودجه‌های لازم و همینطور ایجاد ردیف بودجه‌ای هواشناسی در مجلس شورای اسلامی مصوب و اجرایی شود.

     در ادامه دکتر شادمهر نماینده مردم گنبد کاوس در مجلس شورای اسلامی نیز از این دیدار و حضور در هواشناسی گنبدکاوس ابراز خرسندی نموده و ضمن علاقمندی به دیدگاه‌های توسعه‌ای هواشناسی مدیرکل استان و قدردانی از زحمات و اقدامات انجام شده تاکنون در استان و شهرستان قول مساعد داد تا به همراه دیگر نمایندگان استان نسبت به پیگیری مسائل و مشکلات هواشناسی درسطح کلان کشوری، استانی و شهرستان گنبدکاوس از هیچ کوششی دریغ ننمایند.

     در پایان این نشست، دکتر شادمهر طی تماس تلفنی با مقام عالی ریاست سازمان هواشناسی کشور، دکتر تاج بخش ضمن خدا قوت و خسته نباشید مراتب تقدیر و تشکر خود را از اقدامات و خدمات رسانی مجموعه هواشناسی استان و همینطور توجه ویژه وی به استان گلستان اعلام نمود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 610,533,083
تعداد بازدید امروز : 43,950
تعداد بازدید دیروز : 88,538
تعداد بازدید این ماه : 43,950