سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/05/08
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 163
     هواشناسی استان مرکزی یکی از دستگاه های شاخص در مدیریت بحران و خدمات رسانی به مردم

     هواشناسی استان مرکزی یکی از دستگاه های شاخص در  مدیریت بحران و خدمات رسانی به مردم

     نشست مدیرکل هواشناسی استان مرکزی به همراه مسئول حراست و رئیس اداره هواشناسی شهرستان اراک با دکتر بختیاری فرماندار شهرستان اراک پیرامون مسائل و مشکلات اداره کل هواشناسی استان برگزار گردید.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان مرکزی، امان محمد کمالی مدیرکل هواشناسی استان در دیدار با دکتر بختیاری فرماندار شهرستان اراک ضمن ارائه گزارشی از عملکرد هواشناسی استان، گفت: امروزه نقش و اهمیت خدمات هواشناسی در بخش های مختلف از جمله مدیریت بحران، کشاورزی، صنایع، انرژی، هوانوردی، آلودگی هوا و امور زیربنایی برای آحاد مردم و مسئولان ملموس می باشد.

     با عنایت به تغییرات اقلیمی و در جهت افزایش تاب آوری در مقابله با اثرات آن و همگام با کشورهای پیشرفته دنیا سازمان هواشناسی کشور درصدد آمادگی بیش از پیش در مقابله و کاهش اثرات ناشی از تغییرات اقلیمی بر آمده است. از سوی دیگر سال 1399 از جانب مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به سال جهش تولید نام گداری شده است در این راستا سازمان هواشناسی با ارائه توصیه های فنی به بخش های مختلف بوِیژه بخش کشاورزی نقشی بسیار اساسی در کاهش هزینه های تولید، افزایش بهره وری و ارزش افزوده کشاورزی و افزایش تولید کشور دارد.  کمالی تکمیل و ارتقاء شبکه ایستگاههای باران‌سنجی و اقلیم شناسی استان، خرید تجهیزات پایش آلودگی شهری و پایش آتش سوزی و بهسازی و نوسازی هواشناسی سینوپتیک اصلی اراک را از مهم ترین برنامه های هواشناسی در سطح شهرستان اراک عنوان نمود و خواستار همکاری و مساعدت بیش از پیش فرمانداری شهرستان اراک در زمینه افزایش اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای شهرستان شد. کمالی از اختصاص اعتبار جهت جابجایی و احداث ساختمان هواشناسی فرودگاهی شهرستان اراک در سال 1399 تشکر و قدردانی نمود.

     بختیاری فرماندار شهرستان اراک ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های مدیریت و کارکنان هواشناسی استان گفت: با پیش بینی های دقیق سازمان هواشناسی اعتماد مردم به این سازمان افزایش یافته است.

     وی افزود: جایگاه و اهمیت هواشناسی در پیش بینی و جلوگیری از بحران و خسارات جانی و مالی ناشی از آن بر بخش های مختلف بسیار حائز اهمیت بوده به طوریکه هواشناسی یکی از دستگاه های شاخص در مدیریت بحران و خدمات رسانی به مردم می باشد و فرمانداری در چارچوب قوانین و مقررات در زمینه رفع کمبودها و مشکلات و افزایش اعتبارات بیش از پیش با هواشناسی همکاری و مساعدت خواهد نمود.  

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 610,530,069
تعداد بازدید امروز : 40,936
تعداد بازدید دیروز : 88,538
تعداد بازدید این ماه : 40,936