سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/05/07
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 108
     برگزاری نشست مدیریت بحران گیلان در اداره کل هواشناسی استان

     برگزاری نشست مدیریت بحران گیلان در اداره کل هواشناسی استان

     با توجه به اینکه هواشناسی به عنوان منبع اصلی اطلاع‌رسانی و هشدار وقوع پدیده‌های جوی و بروز بحران های ناشی از آن محسوب می‌شود، نشست هماهنگی بین دستگاه‌های مرتبط با این بحران‌ها در سالن جلسات اداره کل هواشناسی گیلان تشکیل شد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان گیلان، محمد دادرس در نشست مدیریت بحران گیلان که با حضور  امیر مرادی مدیر کل مدیریت بحران، علیرضا پارسا سرپرست شرکت مخابرات منطقه گیلان، سید سجاد عبدالهیان سرپرست فن‌آوری اطلاعات استانداری و نمایندگانی از سایر دستگاه‌های زیربط استانی در هواشناسی رشت برگزار شد، گزارشی از روند پایش پدیده‌های جوی و تولید نقشه‌های هواشناسی و صدور پیش بینی ها ارئه کرد، سپس یوسف شجاعی رئیس شبکه پایش  با ارائه پاورپوینتی محل استقرار ایستگاه‌های چند گانه اعم از سینوپتیک، اقلیم‌شناسی و باران‌سنجی و نحوه دریافت اطلاعات از این ایستگاه‌ها و همچنین مشکلات موجود به دلیل شرایط ارتفاعی و جغرافیای گیلان را برای حاضرین تشریح کرد.

     در ادامه شبنم هادی نژاد معاون فنی و پیش بینی گزارشی از تغییر الگوی دمائی و بارشی چند دهه اخیر را ارائه نمود. علیرضا پارسائی سرپرست شرکت مخابرات استان ضمن تفدیر از ارائه این گزارش‌ها، به منظور رفع مشکلات ارتباطی بین ایستگاه‌های موجود و همچنین ایستگاه‌های دیگری که در برنامه عملیاتی هواشناسی استان قرار دارد قول همکاری داد و نماینده شرکت آب منطقه‌ای استان گیلان نیز جهت تبادل داده‌های هواشناسی از ایستگاه‌های در اختیار مجموعه خود اعلام آمادگی کرد.

     در پایان امیر مرادی مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با توجه به اشراف هواشناسی استان به شرایط جوی و اقلیمی گیلان و پایش مستمر شرایط جوی استان، از اطلاع‌رسانی به موقع هواشناسی تقدیر و تشکر نموده و به سایر دستگاه‌ها تاکید کرد که از این اطلاعات و همچنین اطلاع رسانی‌های انجام گرفته به نحو مطلوب و به موقع بهره‌برداری نمایند.

     همچنین مقرر گردید کلیه دستگاه‌های حاضر در این نشست تمامی اطلاعات مربوط به امکانات اندازه گیری و ارتباطی خود را در فرمتی مشخص در اختیار مدیریت بحران و هواشناسی قرار دهند.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 606,995,910
تعداد بازدید امروز : 3,290
تعداد بازدید دیروز : 97,802
تعداد بازدید این ماه : 2,729,684