سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/05/04
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 102
     دیدار مدیرکل هواشناسی استان اصفهان با فرماندار سمیرم

     دیدار مدیرکل هواشناسی استان اصفهان با فرماندار سمیرم

     حمیدرضا خورشیدی مدیرکل هواشناسی استان با محمدرضا عسگریان فرماندار شهرستان سمیرم دیدار نمود.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اصفهان حمیدرضا خورشیدی مدیرکل هواشناسی استان اصفهان در این دیدار در محل فرمانداری سمیرم با اشاره به پیش بینی های انجام شده گفت : در پاییز امسال بارشهای دیرهنگام و کمتر از حد نرمال برای استان پیش‌بینی می‌کنیم.

     به گفته وی در سال زراعی گذشته در کل استان بویژه شهرستان‌های شرقی و شمالی، وضعیت بارش‌ها بالاتر از نرمال بود اما در غرب استان اصفهان میزان بارش های کمتر از نرمال را تجربه کردیم.

     مدیرکل هواشناسی استان اصفهان با یادآوری اینکه این استان از نظر اقلیمی در شرایط مطلوبی قرار ندارد ، تصریح کرد:  تحقیقات تخصصی در زمینه پایش خشکسالی در مرکز هواشناسی کاربردی استان انجام می‌شود و ماهانه تحلیل خشکسالی برای استان اصفهان ارائه می‌شود.

     خورشیدی خودکارسازی ایستگاه‌های اقلیم شناسی را از سیاست های این اداره کل در مسیر ارتقاء جمع‌آوری، استانداردسازی داده‌ها و کیفیت بخشی به تولید محصولات متنوع برای کاربران مختلف خواند و افزود: جمع‌آوری اطلاعات هواشناسی در گذشته توسط عامل انسانی و ادوات سنتی انجام می شد و این امر خالی از خطا نبود و بطور قطع خودکارسازی و بکارگیری تجهیزات مدرن و روز دنیا کمک قابل توجهی به صدور و صحت پیش بینی‌ها و پیش آگاهی‌ها می نماید.

     وی در پایان به راه‌اندازی ایستگاه اقلیم شناسی بیده در این شهرستان اشاره کرد و از فرماندار سمیرم خواست با تامین اعتبار و برق‌رسانی، بسترهای لازم برای افتتاح این ایستگاه در هفته دولت امسال را فراهم نمایند.

     فرماندار سمیرم با اشاره به تامین برق ایستگاه اقلیم شناسی در شهر بیده بخش پادنا، بر ایجاد زیرساخت های آن توسط مسئولان محلی تاکید کرد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 606,662,215
تعداد بازدید امروز : 36,769
تعداد بازدید دیروز : 89,509
تعداد بازدید این ماه : 2,395,989