سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/04/23
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 105
     نشست هم‌اندیشی هواشناسی کردستان با مدیریت بحران استان

     نشست هم‌اندیشی هواشناسی کردستان با مدیریت بحران استان

     نشست هم اندیشی هواشناسی و مدیریت بحران استان کردستان با حضور مدیران کل و کارشناسانی از هر دو دستگاه در هواشناسی سنندج برگزار شد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان کردستان، رحیم صدیقی هدف تشکیل این نشست را بررسی مسائل و نیازهای هواشناسی و همچنین بررسی وظایف هواشناسی در قانون مدیریت بحران و اتخاذ تدابیر و برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه عنوان نمود.

     مدیرکل هواشناسی کردستان با اشاره به نقش بسیار مهم پیش‌بینی‌های هواشناسی در برنامه‌های مقابله با عوامل خسارت‌زا، گفت: خوشبختانه بهره برداران و کشاورزی استان به خوبی از اطلاعات هواشناسی استفاده می نمایند.

     این مسئول خواستار کمک مدیریت بحران کردستان برای ارتقاء زیرساخت ها و  تجهیزات بروز هواشناسی جهت ارائه هرچه بهتر پیش‌بینی‌ها و هشدارها به منظور حفظ جان و مال مردم شد.

     در ادامه محمد فلاحی مدیرکل مدیریت بحران استان کردستان ضمن تشریح قانون جدید مدیریت بحران، اذعان نمود: قانون جدید بر تهیه و انجام برنامه‌ها و اقدامات پیشگیرانه تمرکز دارد و این امر نیازمند تنظیم دستورالعمل‌های اجرایی مربوطه می‌باشد.

     فلاحتی با بیان اینکه سازمان مدیریت بحران کشور در حال تهیه برنامه کاهش خطر حوادث، سوانح و برنامه آمادگی است، افزود: در این راستا استان کردستان نیز به همراه سایر استان‌ها و با همکاری دستگاه های اجرایی استانی مشغول تهیه برنامه مذکور می باشد.

     مدیرکل مدیریت بحران استان کردستان در راستای پیشگیری و مقابله با مخاطرات جوی، از هواشناسی خواست نیازها و اولویت‌های تمامی شهرستان‌ها را تهیه و اعتبار مورد نیاز آن‌ها را برآورد نماید تا مدیریت بحران در جلسه ای به فرمانداران اعلام نماید این اعتبار را برای هواشناسی در سال  1399 در نظر بگیرند.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 606,656,630
تعداد بازدید امروز : 31,184
تعداد بازدید دیروز : 89,509
تعداد بازدید این ماه : 2,390,404