سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/04/23
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 139
     بازدید مدیر کل بحران استان گیلان از هواشناسی استان

     بازدید مدیر کل بحران استان گیلان از هواشناسی استان

     با توجه به رخداد بحران‌های ناشی از پدیده‌های حدی جوی در سال‌های گذشته در استان گیلان و نقش مهم هواشناسی در اطلاع رسانی این پدیده ها، مقرر گردید هواشناسی به صورت دستگاه مرجع به دستگاه‌های  اجرائی هدف، برای دریافت این اخطاریه‌ها به صورت مرجع  واحد عمل نماید.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان گیلان، امیر مرادی مدیر کل جدید مدیریت بحران استان گیلان از اداره کل هواشناسی استان بازدید کرد.

     محمد دادرس این دیدار گزارشی از عملکرد هواشناسی در اطلاع رسانی به موقع و به هنگام از بروز رخدادهای جوی اعم از بارش‌های رگباری و سیل‌آسا و پیش یابی بارش‌های برف سنگین در استان و وزش باد با سرعت بالا ارائه کرد .

     وی با توجه به وسعت زیاد نواحی کوهستانی در استان گیلان و شیب تند اغلب دامنه‌های کوهستانی که سبب انتقال سریع آب‌های ناشی از باران‌های شدید به نواحی جلگه‌ای گشته و به تبع آن لزوم توسعه شبکه ایستگاهی برای پایش به موقع این بارش‌ها به موارد مهمی اشاره کرد.

     مدیر کل جدید مدیریت بحران استان نیز ضمن تقدیر از خدمات هواشناسی به منظور اطلاع رسانی به موقع و به هنگام بارش‌های رگباری و‌ سیل آسا، بارش‌های برف سنگین، آتش‌سوزی جنگل‌ها و منابع طبیعی و سایر حوادث طبیعی ناشی از پدیده‌ای جوی اطلاع رسانی سریع وبه موقع این پدیده ها را مستلزم برخورداری از امکانات مناسب و بروز برای پوشش نواحی مختلف استان دانست.

     مرادی خواستار همکاری مشترک بین دستگاه‌های اجرائی مرتبط از جمله منابع طبیعی، آب منطقه‌ای، حمل و نقل پایانه‌ها، هواشناسی و مدیریت بحران استان گیلان شد و اطلاع رسانی هواشناسی در این خصوص را کلید سرعت دریافت اطلاعات  مربوطه برای دستگاه‌های مرتبط دانست.

     وی همچنین برای تحقق این مهم خواستار تشکیل کار گروهی برای اجرائی شدن این پیشنهاد شد و در خصوص اجرائی شدن و تحقق برنامه های عملیاتی هواشناسی و تامین اعتبار لازم قول همکاری داد.   

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 611,088,965
تعداد بازدید امروز : 44,123
تعداد بازدید دیروز : 115,473
تعداد بازدید این ماه : 599,832