سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/04/18
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 178
     نشست هماهنگی نماینده مردم آزادشهر و رامیان با رئیس سازمان هواشناسی کشور

     نشست هماهنگی نماینده مردم آزادشهر و رامیان با رئیس سازمان هواشناسی کشور

     نشست هماهنگی نماینده مردم آزادشهر و رامیان و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با رئیس سازمان هواشناسی کشور عصر سه شنبه 17 تیر 1399 در تهران برگزار شد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، در این نشست که عبدالرسول حسن پور مدیر کل حوزه ریاست، محمد ناصر هاشمی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان و نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی گلستان نیز حضور داشتند، دکتر سحر تاج‌بخش معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور ضمن خیر مقدم گفت: ارتقاء ادارات هواشناسی استان، راه اندازی اولین سکوی هواشناسی دریایی تمام اتوماتیک و ثابت شرق دریای خزر در منطقه مرزی ایران و ترکمنستان از جمله فعالیت ها و اقدامات شاخص هواشناسی استان گلستان در چند سال اخیر می باشد که باعث دستیابی به جایگاه مطلوب در سطح کشور شده است . 

     وی افزود: تجهیز هواشناسی گلستان به رادار نیز در دست اقدام است که مجری تهیه تجهیزات و سخت افزار آن مشخص شده و مکان یابی و تعیین سایت نیز بزودی به اتمام می رسد.

     دکتر تاج بخش تصریح نمود: برای ارائه خدمات هر چه مطلوب هواشناسی در تمامی زمینه‌ها انتظار می‌رود نمایندگان محترم مجلس در راستای ایجاد ردیف اعتباری خاص در بودجه کشوری برای تقویت مالی هواشناسی و همینطور ایجاد درآمدهای اختصاصی سازمان هواشناسی تلاش نمایند.

     معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان از حضور و پیگیری نماینده مردم آزادشهر و رامیان در راستای توجه به هواشناسی کشور و استان قدردانی نمود.

     غلامعلی کوهساری نماینده مردم آزادشهر و رامیان و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اذعان نمود: زحمات و تلاش‌های هواشناسی در راستای خدمت رسانی به آحاد جامعه بخصوص اطلاع رسانی های سیل اخیر در استان جای تقدیر و تشکر دارد و هواشناسی استان با پتانسیل موجود توانسته است در راستای ایجاد ارزش افزوده اقتصادی، بخصوص در بخش کشاورزی و حفاظت از جان و مال مردم خدمات شایانی را ارائه نماید.

     کوهساری در ادامه گفت: کشاورزی بودن استان و در دسترس بودن محصولات و خدمات هواشناسی مربوطه مایه خوشبختی و آسیب پذیری ناشی از مخاطرات آب و هوایی و ایجاد خسارات و مشکلات پس از آن از معضلات عمده در این بخش از کشور است. وجود اقالیم متنوع و حادثه خیز بودن استان، نیازمند برنامه ریزی جامع هواشناسی برای حصول به آمادگی مطلوب می باشد که در این ارتباط به روز بودن تجهیزات و ادوات از مهم‌ترین فاکتورها به شمار می‌رود که باعث می‌شود در عین وقوع مخاطرات مختلف زندگی جریان داشته باشد.

     وی افزود: تجهیز هواشناسی استان به رادار از موارد مغفول مانده است ولی نگاه مثبت به اتفاقات منفی باعث پیشرفت امور و آشکار شدن نقاط ضعف و برطرف نمودن آنها می‌شود. در این زمینه اقدامات اخیر سازمان در زمینه اختصاص بیش از 250 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای خرید رادار حاکی از نگاه مثبت مسئولین سازمان جهت برطرف نمودن نقاط ضعف و افزایش کیفیت پیش بینی های جوی در این بخش از کشور است.

     کوهساری در پایان ضمن تقدیر و تشکر ویژه از اقدامات سازمان هواشناسی در راستای پیشرفت و ارتقاء هواشناسی استان آمادگی خود و مجمع نمایندگان استان را برای رفع موانع و مشکلات هواشناسی استان و کشور با توان جمعی و برنامه های پیشنهادی اعلام نمود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 606,119,303
تعداد بازدید امروز : 45,125
تعداد بازدید دیروز : 104,017
تعداد بازدید این ماه : 1,853,077