سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/04/18
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 118
     دیدار مدیرکل هواشناسی استان کردستان با فرماندارشهرستان بیجار

     دیدار مدیرکل هواشناسی استان کردستان با فرماندارشهرستان بیجار

     رحیم صدیقی مدیرکل هواشناسی استان کردستان به همراه رئیس هواشناسی بیجار با فرماندار شهرستان بیجار در محل هواشناسی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

      

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان کردستان، صدیقی روز یکشنبه 15 تیر 1399 در دیدار با فرماندار بیجار با بیان اینکه هواشناسی امروز با رویکرد نوین و کاربردی در خدمت مردم است، افزود: شهرستان بیجار در تولید گندم دیم، قطب اصلی استان است و کشاورزان از زمان کاشت تا برداشت، سمپاشی و کودپاشی با هواشناسی در ارتباط  تنگاتنگ هستند. بر همین اساس هواشناسی با دارا بودن یک ایستگاه سینوپتیک و دو ایستگاه اقلیم شناسی و 13 ایستگاه باران سنجی در این شهرستان مشغول به ارائه خدمت است.

     وی بیان کرد در سال زراعی جاری متوسط بارش در شهرستان بیجار 440 میلی‌متر بوده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 10 درصد و نسبت به بلند مدت 34 درصد افزایش داشته و از نظر دما هم در سه ماهه اول سال جاری متوسط دما 14.2 درجه سانتی‌گراد به ثبت رسیده که نسبت به دوره مشابه بلندمدت 0.4 افزایش داشته است.

     صدیقی اطلاعات هواشناسی را در توسعه همه جانبه شهرستان بیجار حائز اهمیت خواند و در ادامه به اتفاق فرماندار و رئیس هواشناسی بیجار از ایستگاه هواشناسی بازدید بعمل آوردند و فرماندار از نزدیک در جریان فعالیت و تجهیزات هواشناسی قرار گرفت.

     مدیرکل هواشناسی کردستان با بیان اینکه نیاز اصلی هواشناسی تقویت زیرساخت‌ها و ارتقاء تجهیز ایستگاه‌های هواشناسی است، خواستار توجه و حمایت بیشتر فرماندار به اعتبارات هواشناسی شهرستان بیجار شد.

     در ادامه: علی اکبر ورمقانی فرماندار بیجار با تقدیر از عملکرد هواشناسی اظهار داشت، مهم‌ترین عامل در پیشگیری و کاهش خسارات ناشی از بلایای جوی، پیش‌بینی‌های دقیق و داده‌های درست هواشناسی است که عملکرد هواشناسی در پیش بینی و اطلاع رسانی به موقع شایسته تقدیر است.

     وی در ادامه از رئیس هواشناسی شهرستان بیجار خواست تا اولویت‌های هواشناسی برای سال جاری بیجار و هم برای یاسوکند تهیه و به فرمانداری ارسال نماید و قول مساعد برای کمک به هواشناسی را داد. 

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 606,113,093
تعداد بازدید امروز : 38,915
تعداد بازدید دیروز : 104,017
تعداد بازدید این ماه : 1,846,867