سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/12/03
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1139
     اکثریت قاطع مدیران هواشناسی خواستار باقی ماندن تهک هستند

     اکثریت قاطع مدیران هواشناسی خواستار باقی ماندن تهک هستند

     مدیرکل توسعه کاربردهای هواشناسی کشور گفت: بر اساس نظر سنجی که از مدیران هواشناسی شده است، بیش از 90 درصد موافق اصل وجودی توسعه هواشناسی کاربردی موسوم به «تهک» هستند.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، دکتر شاهرخ فاتح پیش از ظهر امروز در دومین روز از نشست مدیران هواشناسی استان های ساحلی کشور در چابهار اظهار داشت: نظرسنجی برای دریافت نقطه نظرات مدیران هواشناسی استانی و ستادی در مورد توسعه هواشناسی کاربردی تهیه شد که نتابج آن نشان می دهد؛ بیش از 90 درصد مدیران بر فلسفه وجودی تهک تأکید دارند.

     وی با بیان اینکه اکثر مدیران خواستار بازنگری در اسناد پایه و اجرایی تهک هستند  افزود: باید 100 درصد به سمت توسعه هواشناسی کاربردی برویم چراکه با داده برداری و پیش بینی صرف نمی توان نیازهای جامعه به محصولات هواشناسی را برطرف کرد.

     فاتح گفت: توسعه هواشناسی کاربردی کاملاً با اسناد بالادستی سازمان هواشناسی کشور و سازمان جهانی هواشناسی منطبق است و فرصتی برای افزایش مشارکت هواشناسی در تصمیم سازی ها و افزایش بهره وری اقتصادی که جزو سیاست های کلی کشور محسوب می شود، است.

     وی اضافه کرد: اصول 10 گانه توسعه هواشناسی کاربردی مانند کاربردی نمودن خدمات و مشتری مداری، محصول کاربر محور، خدمات و نیازهای بین رشته ای، تحویل خدمات و ارزش افزوده، همکاری های بین سازمانی و... در کمیته ارزیابی نقاط قوت و ضعف طرح تهک تهیه شده که به همراه مراجع قانونی مرتبط با آن به زودی نهایی می شود.

     مدیرکل توسعه کاربردهای هواشناسی کشور افزود: با امکانات و ظرفیت های موجود فعلا امکان فعالیت توسعه هواشناسی کاربردی در بخش های دریایی و کشاورزی در سازمان فراهم است که هم نیروی متخصص آن و هم سابقه فعالیت آن  و هم ساختار اداری آنها در مجموعه سازمان هواشناسی وجود دارد.

     فاتح تصریح کرد: در حال حاضر سازمان هواشناسی زیرساخت و امکانات لازم برای سایر تهک ها مانند گردشگری یا ورزش و... را ندارد اما این امکان برای تهک شدن آن ها  در آینده وجود دارد.

     وی با بیان اینکه برای طرح تهک استراتژی هایی تعیین شده که محور فعالیت های آن خواهد بود، گفت: با اصلاح دستورالعمل های قبلی، نظام یکپارچه ای از این طرح تدوین خواهد شد که به زودی توسط رییس محترم سازمان ابلاغ خواهد گردید.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 611,213,507
تعداد بازدید امروز : 35,500
تعداد بازدید دیروز : 133,165
تعداد بازدید این ماه : 724,374