سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/10/18
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 381
     برگزاری نشست هماهنگی خدمات امداد و نجات در هنگام بارش باران، برف و کولاک در لرستان

     برگزاری نشست هماهنگی خدمات امداد و نجات در هنگام بارش باران، برف و کولاک در لرستان

     نشست هماهنگی در خصوص خدمات امداد و نجات در هنگام بارش باران، برف و کولاک در استان لرستان با حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی عضو مدیریت بحران در حوزه امداد و نجات جاده ای و حمل و نقل در هواشناسی خرم آباد برگزار شد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان لرستان، بهروز مرادپور مدیر کل هواشناسی استان مطالبی در خصوص نحوه صدور اطلاعیه ها و اخطاریه ها در بازه های زمانی 24، 48 و 72 ساعته هواشناسی و حضور شبانه روزی گروه پیش بینی در مواقع و جود پدیده های جوی بیان نمودند.

     سپس آقامیرزایی مدیر کل مدیریت بحران استانداری لرستان اهمیت هماهنگی بین دستگاه های مرتبط با امداد و نجات جاده ای در زمان وقوع برف، کولاک و یخبندان را ضرروری و رکن اصلی مدیریت بحران های جاده ای دانست و مبنای تصمیمات در این حوزه را اطلاعیه ها و اخطاریه های هواشناسی عنوان کرد.

     در این نشست مصوب شد، مدیریت بحران، هواشناسی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، راه و شهرسازی، پلیس راه و پلیس راهور، شهرداری های استان بویژه شهرداری خرم آباد، مرکز فوریت های پزشکی و هلال احمر استان و دستگاه‌های تابعه آن ها در شهرستان‌ها در زمان وقوع پدیده های جوی خطرناک با یکدیگر هماهنگ بوده و ارتباط ساعتی داشته باشند و در زمان رخداد پدیده‌های جوی خطرناک و وضعیت خاص، کشیک های 24 ساعته در دستگاه های ذکر شده در بند اول تشکیل و با اداره کل هواشناسی در ارتباط باشند. علاوه بر این، لیست کشیک و اسامی کارشناسان حاضر در شیفت (حداقل 2 کارشناس) به همراه تلفن همراه و ثابت آنان برای اداره کل هواشناسی استان ارائه گردد و پیش‌بینی‌های 24، 48، 72 و در صورت امکان 6 ساعته توسط اداره کل هواشناسی در اختیار کشیک‌های بند دوم قرار گیرد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 610,751,946
تعداد بازدید امروز : 12,440
تعداد بازدید دیروز : 83,146
تعداد بازدید این ماه : 262,813