سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/09/11
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 388
     نشست مشترک هواشناسی و آب منطقه ای با هدف بهینه سازی سامانه هشدار سیل استان قم

     نشست مشترک هواشناسی و آب منطقه ای با هدف بهینه سازی سامانه هشدار سیل استان قم 

     اداره کل هواشناسی و شرکت آب منطقه ای استان قم، طی نشستی به تبادل اطلاعات و بررسی زمینه های همکاری در راستای بهینه سازی، بروز رسانی  و ارتقای سامانه هشدار سیل، پرداختند. 

      به گزارش روابط عمومی هواشناسی قم، جلسه ای با حضور مدیر عامل و اعضای کارگروه مدیریت بحران شرکت آب منطقه ای استان قم در هواشناسی استان برگزار شد.

     مدیرکل هواشناسی استان قم در این جلسه، ضمن معرفی قابلیت های سامانه هشدار سیل، به ارائه  توضیحاتی پیرامون نحوه عملکرد و نوع داده های تولیدی این سامانه پرداخت.

     مهران حیدری بنی با تاکید بر افزایش تعاملات بین بخشی،  درباره ضرورت بهینه سازی و بروز رسانی مدل آب شناسی و اهمیت بهره گیری از داده های هیدرومتری در این سامانه، توضیحاتی ارائه داد.

     وی گفت: ترکیب مدل های هواشناسی و آب شناسی در این سامانه، سطح دقت خروجی را در اعلام میزان دبی و سطح روان آب های استان افزایش می دهد.

     مدیر عامل آب منطقه ای استان  نیز در این جلسه گفت: خروجی های این سامانه برای مدیریت بحران سیل و سیلاب در استان  از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

     وی افزود: مدیریت بحران سیل در فروردین ماه سال جاری، نتیجه ای  مطلوب از همکاری های تمامی دستگاههای اجرایی در سطح استان بود.

     احمد حاج حسینی مسگر، رفع مشکلات و مسائل مبتلا به این سامانه را از اولویت های مهم استان دانست و در خصوص ارائه اطلاعات مورد نیاز جهت بهینه سازی و رفع مشکلات شبکه پایش آب سنجی، توسط شرکت آب منطقه ای استان به هواشناسی استان قول مساعد داد.

     اداره کل هواشناسی استان قم، در راستای بهینه سازی هشدار سیل و ارتقای این سامانه، مجموعه ای از اقدامات آموزشی، تعاملات بین بخشی و پیگیری تجهیز سامانه از نظر نرم افزاری و ادوات را در سال جاری انجام داده است. 

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 610,887,457
تعداد بازدید امروز : 66,773
تعداد بازدید دیروز : 81,178
تعداد بازدید این ماه : 398,324