سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/08/19
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 339
     دیدار مدیر کل هواشناسی لرستان با فرماندار الیگودرز

     دیدار مدیر کل هواشناسی لرستان با فرماندار الیگودرز

     کشکولی در پایان در خصوص اختصاص اعتبار در جهت پیشبرد اهداف هواشناسی بخصوص در توسعه و تجهیز شبکه ایستگاه‌های الیگودرز قول مساعد داد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان لرستان بهروز مرادپور  مدیر کل هواشناسی لرستان در فرمانداری الیگودرز با حمید کشکولی فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

     در ابتدای این دیدار  مهدی بابایی رییس هواشناسی الیگودرز گزارشی از وضعیت هواشناسی این شهرستان تشریح و خواستار توسعه شبکه ایستگاه‌ها از سنتی به دیتالاگر خودکار شد.

     در ادامه مرادپور ضمن تقدیر از مجموعه فرمانداری الیگودرز بخاطر همکاری در توسعه و تجهیز هواشناسی شهرستان، گفت براساس برنامه توسعه شبکه ایستگاه‌ها تعداد 3 ایستگاه از ۱۱ ایستگاه بارانسنجی سنتی  الیگودرز به دیتالاگر بارانسنج خودکار تبدیل شده‌اند و به امید خدا و با همکاری فرمانداری، ۸ ایستگاه  باقی مانده نیز  طبق برنامه به فن آوری خودکار  مجهز خواهند شد.

     وی وظیفه هواشناسی را با توجه به بالا رفتن توقعات و درخواست‌های کاربران در حوزه های مختلف از هواشناسی بسیار سنگین توصیف نمود و گفت ارائه خدمات مطلوبتر و دقیقتر به کاربران مستلزم تجهیز هواشناسی به فن‌آوری جدید و نیروی متخصص می باشد.

     در ادامه فرماندار الیگودرز ضمن تقدیر از هواشناسی بخاطر عملکرد مطلوب و همکاری شبانه روزی بخصوص با ستاد مدیریت بحران در زمان بروز پدیده های جوی مخرب گفت هواشناسی در سال‌های گذشته بخصوص در جریان سیل ۹۸ با اطلاعرسانی بموقع اطلاعیه و اخطاریه های جوی باعث کاهش خسارات جانی و مالی فراوانی در لرستان شد و جایگاه و نقش حیاتی و حساس این سازمان در کاهش خسارات مالی و جانی بر همگان مشخص شد.

     کشکولی در ادامه بیان داشت هواشناسی از سازمان‌های تصمیم‌ساز در مدیریت بحران می‌باشد و اداره هواشناسی الیگودرز جزو ارکان تصمیم‌ساز مدیریت بحران در  این شهرستان می‌باشد.

     کشکولی در پایان در خصوص اختصاص اعتبار در جهت پیشبرد اهداف هواشناسی بخصوص در توسعه و تجهیز شبکه ایستگاه‌های الیگودرز قول مساعد داد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 606,885,137
تعداد بازدید امروز : 84,761
تعداد بازدید دیروز : 85,761
تعداد بازدید این ماه : 2,618,911