سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/08/14
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 352
     برگزاری کارگاه آموزشی نقش هواشناسی در پدافند غیر عامل

     برگزاری کارگاه آموزشی نقش هواشناسی در پدافند غیر عامل 

     با هماهنگی اداره کل پدافند غیر عامل استان و در راستای گرامیداشت این هفته کارگاه آموزشی نقش هواشناسی در پدافند غیر عامل در هواشناسی گلستان برگزار شد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، بمناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل و با حضور نوربخش داداشی مدیر کل و دیگر کارکنان ستادی و کارشناس اعزامی پدافند غیر عامل استان کارگاه آموزشی نقش هواشناسی در پدافند غیر عامل در گرگان برگزار شد.

     مدرس این دوره ضمن ابراز خرسندی از حضور در هواشناسی استان گفت: پاره ای از موضوعات حوزه های مشترک پدافند محسوب می‌شوند که از آن جمله می‌توان به مدیریت بحران اشاره نمود که در شرایط بروز مخاطرات آب و هوایی با اطلاع رسانی این امر از سوی هواشناسی استان آغاز و دیگر دستگاه‌های خدمات رسان را به فعالیت های مربوط در شرایط خاص و تخصصی وا‌می‌دارد.

     وی افزود: پدافند غیر عامل یک موضوع همگانی و شامل دو بخش نظامی و غیر نظامی می‌شود و بیشتر تمرکز روی نیروهای غیر نظامی است و تحت هر شرایطی باید خدمات رسانی انجام شود و یکی از اصول مهم آن چند منظوره سازی است که در نهایت منجر به مصون سازی،خنثی سازی و بی اثر نمودن تهدیدات و کاهش آسیب پذیری می‌شود.

     این کارشناس در ادامه گفت: اطلاعات هواشناسی نقش مهمی در تامین امنیت غذایی و همینطور مدیریت مصرف آب و در کل در امورات زیر بنایی دارد که این میتواند با ارائه راهکارهای مشترک و سیاست های کاری و اتخاذ تدابیر لازم در شرایط بحرانی موثر واقع شود.

     مدرس این کارگاه سخنان خود را با آموزش صحیح مردم و رعایت اصول مربوط به پدافند غیر عامل مهم ارزیابی نمود و نتیجه رعایت اصول را پیروزی قطعی در مواقع بحران و حتی موثر در زندگی روزمره مردم به پایان برد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 606,221,490
تعداد بازدید امروز : 53,887
تعداد بازدید دیروز : 93,425
تعداد بازدید این ماه : 1,955,264