سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/08/14
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 290
     گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل در هواشناسی قم

     گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل در هواشناسی قم

     مراسم بزرگداشت پدافند غیرعامل با هدف تبیین اهمیت پدافند غیر عامل  به عنوان دفاع غیر نظامی از تمام سرمایه های مادی، معنوی و زیرساخت های کشور در هواشناسی استان قم برگزار شد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان قم، در این مراسم ، دبیر کمیته پدافند غیر عامل در هواشناسی استان  به ارائه گزارشی از فعالیت های این کمیته  از اردیبهشت سال 97 تاکنون پرداخت.

     سید مصطفی حسینی ورجانی به  التزام  اعضای این کمیته به برگزاری جلسات پدافند غیر عامل در هر فصل اشاره کرد و افزود: تمام مصوبات این جلسات با دقت و جدّیت پیگیری می شود.

     وی به دستاوردهای این کمیته اشاره کرد و ادامه داد: سطح بندی اماکن ایستگاه‌های هواشناسی در سطح استان، بررسی امکان راه اندازی سامانه هشدار گرد و خاک، بروز رسانی دوربین های اداره کل و ایستگاه‌ها، انتقال تصاویر دوربین های اداره کل و ایستگاه‌ها به اینترنت با هدف امکان کنترل از راه دور، تلاش برای ارتقای سطح سلامت جسمی و روانی همکاران  با اجرای برنامه های ورزشی، انگیزشی و ...، بررسی نقاط ضعف فن آوری اطلاعات، اجرای طرح تامین برق اضطراری اداره کل و ایستگاه‌ها، اجرای مانور قطع برق در دو مرحله، ارائه طرح بهینه سازی سامانه هشدار سیل و ارائه مباحث آموزشی و آگاهی بخشی در حوزه پدافند غیر عامل،  گزیده ای از اقدامات این کمیته بوده است .

      مدیر کل هواشناسی استان قم نیز دراین جلسه، به نقش هواشناسی و اهمیت نقش خدمات هواشناسی در تقویت پدافند غیر عامل اشاره کرد که در خبری مجزا، گزیده سخنان دکتر حیدری بنی تشریح شده است.

     در پایان این جلسه به  سه نفر از برندگان مسابقه پدافند غیر عامل که به سوالات مسابقه کتبی بر اساس جزوه های پدافند پاسخ صحیح داده بودند به قید قرعه جوایزی اهدا شد.   

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 606,884,685
تعداد بازدید امروز : 84,309
تعداد بازدید دیروز : 85,761
تعداد بازدید این ماه : 2,618,459