سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/08/14
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 477
     دیدار مدیر کل هواشناسی استان یزد با نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی

     دیدار مدیر کل هواشناسی استان یزد با نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی

     رضا برهانی مدیر کل هواشناسی استان یزد در دیدار با دکتر دهقانی نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان یزد گزارشی از وضعیت شبکه ایستگاه‌های هواشناسی استان، شهرستان های میبد و تفت و همچنین عملکرد هواشناسی استان ارائه نمود.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان یزد، در ادامه با اشاره به اهمیت دانش هواشناسی، توسعه و پیشرفت تجهیزات و ادوات هواشناسی، افزایش دقت پیش بینی های جوی و افزایش نفوذ این دانش در بخش های مختلف، خصوصا در کشورهای توسعه یافته اظهار داشت، خوشبختانه در سال های اخیر تغییر نگرش مثبتی نسبت به هواشناسی چه در سطح مسئولان و چه در سطح مردم صورت گرفته است که این موضوع باید تقویت گردد. وی مهم‌ترین برنامه های هواشناسی استان را ارتقاء زیر ساخت ها و توسعه فناوری های نوین، خودکارسازی ایستگاه‌های هواشناسی موجود و گسترش کاربردی نمودن اطلاعات هواشناسی در بخش‌های مختلف دانست.

      برهانی با توجه به جایگاه نمایندگان مجلس، خواستار حمایت ایشان و سایر نمایندگان استان از برنامه های سازمان هواشناسی کشور و هواشناسی استان شد.

     در ادامه دکتر  دهقانی ضمن تایید و تاکید بر اهمیت اطلاعات هواشناسی در زندگی مردم و بخش های مختلف از جمله کشاورزی ،صنعت ،محیط زیست ،توریسم و سایر بخش ها، با اشاره به صنعتی بودن شهرستان میبد وهمچنین اهمیت فعالیت های بخش کشاورزی شهرستان تفت، استفاده از این دانش و اطلاعات را در بهبود شرایط زندگی مردم، توسعه کشاورزی و صنعت حائز اهمیت دانست وبا اشاره به عملکرد مناسب سازمان هواشناسی در بحران های طبیعی سال جاری،آمادگی خود را  در جهت حمایت از طرح ها و فعالیت های سازمان هواشناسی کشور و هواشناسی استان اعلام نمود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 606,884,374
تعداد بازدید امروز : 83,998
تعداد بازدید دیروز : 85,761
تعداد بازدید این ماه : 2,618,148