سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/06/16
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 783
     کاهش 5 تا 8 درجه‌ای دما در نیمه شمالی کشور

     کاهش 5 تا 8 درجه‌ای دما در نیمه شمالی کشور   

     طی روزهای یکشنبه و دوشنبه در استان‌های واقع در نیمه شمالی کشور دما بین 5 تا 8 درجه کاهش می‌یابد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان، با اشاره به نفوذ جریانات خنک شمالی و آغاز بارندگی از اوایل شامگاه شنبه 98/6/16 در استان‌های گیلان و مازندران، تصریح نمود: روز یکشنبه و دوشنبه بارش در گیلان و مازندران تشدید شده و در استان گلستان بصورت پراکنده خواهد بود.

     وی با اینکه شدت بارش در این دو روز در استان گیلان خواهد بود، اذعان نمود: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه کاهش دما بین 5 تا 8 درجه در استان‌های واقع در نیمه شمالی کشور رخ خواهد داد و دریای خزر نیز در روز یکشنبه و با شدت کمتر در روز دوشنبه مواج می‌باشد.

     وظیفه از شنبه تا دوشنبه 98/6/18 در نیمه شمالی آذربایجان‌غربی، برخی نقاط استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان و در روزهای یکشنبه و دوشنبه علاوه بر مناطق فوق در شمال خراسان شمالی رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی نمود.

     به گفته مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی، در بعضی ساعات روز یکشنبه در استان‌های سمنان، تهران، البرز، قم، قزوین، مرکزی، اصفهان، شرق یزد، خراسان شمالی و خراسان رضوی وزش باد شدید و احتمال گردوخاک محلی وجود دارد.

     وظیفه با بیان اینکه در مدت یاد شده، پدیده غالب در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید می‌باشد، اظهار نمود: طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه با افزایش سرعت وزش باد، در این نواحی کاهش کیفیت هوا و کاهش دید نیز رخ می‌دهد.  

     وی با اشاره به مواج بودن نواحی مرکزی خلیج فارس در تاسوعا و عاشورا، یادآور شد: روز سه‌شنبه در گیلان و اردبیل بارش پراکنده رخ می دهد و روز چهارشنبه پدیده قابل توجهی در کشور نخواهیم داشت.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 606,884,054
تعداد بازدید امروز : 83,678
تعداد بازدید دیروز : 85,761
تعداد بازدید این ماه : 2,617,828