سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/12/15
     تعداد بازدید: 8603
     اطلاعیه شماره 122 چهارشنبه مورخ 97/12/15

      از بعدازظهر پنجشنبه با ورود سامانه بارشی بارش باران و برف و در بعضی ساعات وزش باد شدید در استانهای واقع  شمال غرب، غرب، غرب سواحل دریای خزر پیش بینی می شود. روز جمعه گستره بارشها علاوه برمناطق ذکر شده، دامنه های  زاگرس مرکزی،جنوب غرب و بخشهایی از مرکز  کشور را فرا خواهدگرفت. روزشنبه با حرکت شرق سوی این سامانه بارشی  در نوار غربی  کشور بارش قطع می شود ودرسایر مناطق کشور بارشها ادامه خواهد داشت. بر این اساس وضع هوای کشور طی روزهای پنج شنبه، جمعه و شنبه به شرح زیر پیش بینی می شود:
     پنج شنبه  97/12/16: از بعدازظهر بارش باران و وزش باد، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف در استان های آذربایجان شرقی ،آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال کرمانشاه، شمال ایلام  و در استانهای گیلان و اردبیل  با وزش باد شدید . 
     جمعه 97/12/17: بارش برف و وزش باد در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، همدان، بارش باران  و وزش باد، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف در کرمانشاه، مرکزی، لرستان، گیلان، مازندران، تهران، البرز، قزوین، شمال سمنان، غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد،  ارتفاعات شمال خوزستان، ارتفاعات ایلام، شمال خراسان شمالی  و درجنوب ایلام و شمال و شرق خوزستان  گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت واحتمال خیزش گردوخاک 
     شنبه 97/12/18 : بارش باران و وزش باد، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف در استانهای گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، تهران، البرز، قزوین، قم، همدان، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، شمال فارس، شرق خوزستان، شرق لرستان، یزد، برخی نقاط کرمان، شمال سیستان و بلوچستان و شمال هرمزگان و وزش باد شدید در برخی مناطق استانهای هرمزگان، سیستان وبلوچستان، یزد ، کرمان وخراسان جنوبی.
     در جاده های کوهستانی استان های واقع در شمال غرب، غرب، ارتفاعات البرز، زاگرس مرکزی و شمال شرق کشور کولاک برف، لغزندگی جاده ها و کاهش دید پیش بینی می شود. از این رو توصیه می گردد تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی به عمل آید.
     لازم به ذکر است در روزهای آینده در مورد  نحوه فعالیت این سامانه مجددا اطلاع رسانی خواهد شد.

      فایل پیوست
      
     etela122283.96  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 606,848,783
تعداد بازدید امروز : 48,407
تعداد بازدید دیروز : 85,761
تعداد بازدید این ماه : 2,582,557