سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/08/30
     تعداد بازدید: 9705
     اطلاعیه شماره 90 چهارشنبه مورخ 97/08/30

     براساس نقشه های پیش یابی هواشناسی در روز جمعه سامانه بارشی از جنوب غرب وارد کشور می شود که بتدریج دامنه فعالیت آن طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده به مناطق غرب و شمال غرب کشور گسترش خواهد یافت. از اینرو بارش باران، گاهی با شدت رگباری و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی درمناطق زیر پیش بینی می شود:
     روز جمعه مورخ 97/09/02: استانهای خوزستان، ایلام، لرستان، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، کرمانشاه، همدان و جنوب کردستان.
     از اواخر وقت روز جمعه سواحل دریای خزر در استانهای گیلان و غرب مازندران ابری و گاهی با بارش باران خواهد بود که بتدریج از روز شنبه با افزایش سرعت و شمالی شدن جهت باد، بارش در این مناطق تشدید خواهد شد. در روز شنبه گستره بارشها شمال غرب، نواحی مرکزی و تهران را هم فرا می گیرد.
     در روز جمعه برای ارتفاعات البرز در استانهای تهران، البرز، قزوین، زنجان، گیلان، مازندران و ارتفاعات زاگرس مرکزی در شمال و شرق خوزستان، ایلام، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، کرمانشاه، لرستان، همدان و کردستان بارش برف پیش بینی می شود، که سبب اختلال در تردد جاده ها و گردنه های کوهستانی منتهی به آنها خواهد شد.
      با تشدید سرعت باد روز جمعه و شنبه خلیج فارس و روز شنبه دریای خزر مواج و طوفانی خواهد شد.
      از این رو توصیه می شود جهت کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی سازمانهای امدادی، مدیریت بحران و هموطنان عزیز بکار گرفته شود.
     توصیه های هواشناسی:
     1-  احتیاط در حرکت شناورهای سبک در شمال خلیج فارس و دریای خزر.
     2- احتیاط در حمل و نقل جاده ای و در صورت ضروری بودن سفر، ضمن کسب اطلاعات کافی از وضعیت مسیر،به همراه داشتن تجهیزات زمستانی،
     3- بارش روز شنبه در جنوبغرب و سواحل شمالی کشور پتانسیل آبگرفتگی معابر عمومی را دارد. بنابراین هموطنان عزیز و سازمانهای امداد و نجات و مدیریت بحران آمادگی لازم را برای مواجهه با شرایط آبگرفتگی و بالا آمدن سطح رودخانه ها را داشته باشند .
      

      فایل پیوست
      
     etela90283.38  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 442,541,704
تعداد بازدید امروز : 154,878
تعداد بازدید دیروز : 339,758
تعداد بازدید این ماه : 1,200,468