سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/07/23
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 771
     احتمال سیلاب در دامنه‌های جنوبی و مرکزی زاگرس

     احتمال سیلاب در دامنه‌های جنوبی و مرکزی زاگرس

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور نسبت به احتمال سیلاب موقت مسیل‌ها و رودخانه‌ها در دامنه‌های  جنوبی و مرکزی زاگرس طی دوشنبه و سه‌شنبه 23 و 24 مهر 1397 هشدار داد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، از رشد ابرهای همرفتی و رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش با شدید از دوشنبه تا چهارشنبه 1397/7/25 در برخی مناطق جنوب، جنوب شرق و دامنه‌های زاگرس در غرب کشور موقت خبر داد.

     وی با اشاره به گذر موج تراز میانی و نفوذ جریان‌های شمالی بر روی سواحل دریای خزر، طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برای استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در استان‌های سمنان و تهران، بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی نمود.

     وظیفه در ادامه گفت: دوشنبه با توجه به وزش باد شدید در جنوب غرب کشور پدیده گرد و غبار و کاهش دید افقی در استان های بوشهر، جنوب خوزستان و شرق و جنوب فارس و سه شنبه در جنوب خراسان رضوی و خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان وزش باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌گردد.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با توجه به رشد ابر، رگبار و رعدو برق و احتمال سیلابی شدن موقتی مسیل‌ها و  رودخانه‌ها  در دامنه‌های   جنوبی و مرکزی زاگرس طی دوشنبه 97/07/23 در شرق لرستان، شمال و شرق هرمزگان، شرق  فارس،  جنوب  کرمان، برخی مناطق  بوشهر و شمال خراسان شمالی و سه‌شنبه 97/7/24 در شمال و غرب هرمزگان، جنوب فارس، جنوب  کرمان، شرق بوشهر، جنوب اصفهان، غرب کرمانشاه،غرب کردستان هشدار داد و توصیه نمود به منظور کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 453,073,377
تعداد بازدید امروز : 204,915
تعداد بازدید دیروز : 397,732
تعداد بازدید این ماه : 984,008