سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/03/30
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 533
     افزایش ملایم دما در اکثر مناطق کشور/خلیج‌فارس مواج

      

      

     افزایش ملایم دما در اکثر مناطق کشور/خلیج‌فارس مواج  

     روز چهارشنبه 1397/3/30 به جز مناطق مرکزی و شرقی و روز پنج‌شنبه 1397/3/31 به جز شرق، در سایر سایر مناطق کشور دما افزایش ملایم خواهد داشت. طی اسن مدت، در بخش هایی از خلیج‌فارس مواج و ارتفاع موج به دو متر می‌رسد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، از چهارشنبه تا جمعه 1397/4/1 در اکثر مناطق کشور جوی پایدار پیش‌بینی نمود و افزود: در ساعات بعدازظهر و اوایل شب چهارشنبه در شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز، شرقی، خراسان شمالی و شمال خراسان‌رضوی رگبار پراکنده باران گاهی احتمال رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد و روز پنج‌شنبه و جمعه نیز این شرایط برای البرز شرقی پیش‌بینی می‌شود.

     وی با بیان این‌که از چهارشنبه تا جمعه 1397/4/1 در جنوب‌غرب، جنوب و شرق کشور به ویژه منطقه زابل در بعضی ساعات وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، خاطرنشان کرد: وزش باد در برخی مناطق سبب گرد و خاک و کاهش دید افقی و کیفیت هوا خواهد شد.

     وظیفه در ادامه گفت: از لحاظ تغییرات دما در روز چهارشنبه به جز مناطق مرکزی و شرقی کشور در سایر مناطق افزایش ملایم دما رخ می‌دهد و روز پنج‌شنبه 1397/3/31 به جز شرق کشور در سایر مناطق افزایش ملایم دما ادامه یافته و در روز جمعه در نوار شمالی کشور دما افزایش می‌یابد، اما در سایر مناطق تغییر دما پیش‌بینی نمی‌شود.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به این‌که به سبب وزش باد شدید شمال غربی چهارشنبه غرب و مرکز خلیج فارس ارتفاع موج بین یک و نیم تا دو متر پیش‌بینی می‌شود و پنج‌شنبه ارتفاع موج به ویژه در مناطق مرکزی بین یک تا یک و نیم متر خواهد بود، توصیه نمود: طی این مدت قایق‌های تفریحی، شناورهای سبک و نیمه سنگین جهت تردد ایمن؛ احتیاط لازم را به عمل آورند.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 441,101,157
تعداد بازدید امروز : 98,722
تعداد بازدید دیروز : 307,118
تعداد بازدید این ماه : 12,058,713