سازمان هواشناسی
    • جرییات خدمت هواشناسی عمومی

     هر ساله پدیده‌های مخرب جوی مانند: توفان ، سیل و خشکسالی در اغلب نقاط جهان امنیت و رفاه زندگی مردم را به مخاطره انداخته و خسارت‌های جانی و مالی فراوانی به آنها وارد می‌کنند.داشتن پیش‌آگاهی از زمان وقوع این پدیده‌ها می‌تواند تا حد بسیار زیادی از میزان این خسارت‌ها بکاهد.

      "سازمان‌ های هواشناسی " در این زمینه نقشی کلیدی و بسیار با اهمیتی به‌ عهده دارند.از این رو باید تلاش کنند تا با تهیه به هنگام پیش‌بینی‌های جوی و هشدارهای صحیح، روشن، معتبر وقابل استفاده و رساندن سریع آنها به مسئولین دولتی و کاربران نهایی، این نقش را به خوبی ایفا کنند.
     پیش‌بینی‌ها و هشدارهای به‌هنگام، دقیق و معتبر هواشناسی که بر مبنای اصول و علم هواشناسی و با کمک مدلهای عددی و با لحاظ کردن  شرایط جغرافیایی، اقلیمی و با تحلیل‌های مناسب تهیه وصادرمی گردند، نقش مهمی را در تصمیم‌گیری افراد و مسئولین یک کشور در رابطه با برنامه ریزی امور مرتبط با تامین امنیت و رفاه خود و جامعه بازی می‌کنند.
      برای مثال داشتن پیش‌آگاهی از وقوع پدیده‌های خطرناک جوی مانند : سیل، بارش‌های سنگین برف و باران، رعدوبرق در بخش یا بخش‌هایی از کشور علاوه بر اینکه از غافل‌گیر شدن مسئولین جلوگیری می‌کند، آنها را نیز قادر می‌سازد تا با برنامه‌ریزی مناسب با آن مواجه شده و از اثرات زیان‌بار آن بکاهند.
      با ارائه خدمات عامه هواشناسی دو هدف عمده زیر قابل دست یابی است: 
       الف - تولید محصولات هواشناسی و ارائه پیش‌آگاهی‌های روشن، معتبر و به هنگام به نحوی که  نیازهای کاربران را  تامین کند.
       ب – اطلاع رسانی، و ارائه  محصولات به کاربران و مسئولان به منظور اتخاذ تصمیم های مناسب جهت حفظ امنیت جانی ومالی وتوسعه پایدار

      

     تعامل مستقیم با مسئول ارائه خدمت از طریق ایمیل  pishbini@irimo.ir :

     ارتباط با ما 

     جهت ارسال نظر اینجا را کلیک نمایید

     تلفن مستقیم :   66070023                    دور نگار:021-66070076,66070067

      

      

      

    • منشور وزیر راه و شهرسازی
     منشور وزیر راه و شهرسازی
    • انتشارات سازمان هواشناسی
مجموع بازدیدها : 611,063,293
تعداد بازدید امروز : 18,451
تعداد بازدید دیروز : 115,473
تعداد بازدید این ماه : 574,160