سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/10/17
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1173
     ورود سامانه بارشی جدید در روز چهارشنبه 19دی

     ورود سامانه بارشی جدید در روز چهارشنبه 19دی 

     سامانه بارشی که چهارشنبه 19 دی 1397 از مرزهای غربی وارد کشور می‌شود تا روز جمعه 21 دی 1397 موجب بارش باران و برف، رعد و برق و وزش باد شدید در بسیاری از استان‌ها می‌شود.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، در خصوص سامانه بارشی که روز چهارشنبه وارد کشور می‌شود، گفت: این سامانه موجب بارش باران و برف در بعضی ساعات وزش باد شدید در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب و جنوب غرب و بتدریج از بعدازظهر چهارشنبه در مرکز، ارتفاعات البرز، شرق و شمال شرق کشور می‌شود.

     وی افزود: این سامانه پنجشنبه 1397/10/20 در شرق دریای‌خزر و شمال شرق کشور و روز جمعه 1397/10/21 در شمال شرق فعال بوده و سپس از کشور خارج می شود.

     وظیفه چهارشنبه در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، نیمه غربی کردستان، شمال غرب کرمانشاه، جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه‌وبویراحمد و ارتفاعات شمال شرق خوزستان بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید و در شرق خوزستان، شمال بوشهر، سواحل خوزستان و بوشهر، غرب فارس، شمال یزد، شمال خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی نمود.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به بارش برف و باران و وزش باد طی پنجشنبه در غرب مازندران، گلستان و خراسان شمالی؛ به سبب بارش برف و کولاک نسبت به لغزندگی جاده‌‌های کوهستانی، مه آلودگی و کاهش دید در نقاط کوهستانی و سردسیر مناطق ذکر شده، هشدار داد.

     این مسئول طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، مناطق غربی و مرکزی خلیج فارس را مواج پیش‌بینی نمود.           

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 452,710,362
تعداد بازدید امروز : 239,632
تعداد بازدید دیروز : 381,361
تعداد بازدید این ماه : 620,993