سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/10/16
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 427
     وزش باد شدید در نیمه شرقی کشور

     وزش باد شدید در نیمه شرقی کشور

     از بعدازظهر یکشنبه در نیمه شرقی کشور و استان‌های سمنان، تهران، البرز، قم، مرکزی وزش باد شدید رخ می‌دهد و وضعیت مشابه را طی روز یکشنبه تا دوشنبه در استان‌های اردبیل، زنجان و قزوین خواهیم داشت.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، روز یکشنبه 1397/10/16 در استان‌های واقع در غرب، جنوب غرب، برخی نقاط شمال غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های غربی و مرکزی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان همدان و مرکزی بارش برف و باران، وزش باد شدید و کولاک برف پیش‌بینی نمود.

     وی با بیان این‌که دوشنبه 1397/10/17 عمده فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی خوزستان، کهگیلویه‌و‌بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال بوشهر و شمال غرب فارس می‌باشد، افزود: در استان‌های جنوبی احتمال پدیده رعدوبرق وجود دارد و در این روز در استان‌های واقع در نیمه شمالی کشور بارش پراکنده برف و باران رخ خواهد داد و از بعدازظهراین روز از فعالیت سامانه بارشی کاسته می‌شود.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور روز سه‌شنبه 1397/10/18 در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، جنوب چهارمحال و بختیاری بارش باران و برف؛ در  غرب فارس و برخی مناطق شمالی بوشهر ابرناکی همراه با بارش پراکننده باران و برای سایر مناطق کشور آسمانی صاف پیش‌بینی نمود.

     این مسئول با اشاره به وزش باد شدید جنوبی همراه با افزایش دما طی روز یکشنبه تا دوشنبه در استان‌های اردبیل، زنجان و قزوین تصریح نمود: از بعدازظهر یکشنبه در نیمه شرقی کشور و استان‌های سمنان، تهران، البرز، قم، مرکزی وزش باد شدید پیش بینی می شود که در شرق و جنوب شرق کشور احتمال خیزش گردو خاک وجود دارد.

     وظیفه شدت بارش‌ها را روز یکشنبه در جنوب کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال و شمال شرق خوزستان و چهارمحال بختیاری و روز دوشنبه در استان‌های کهگیلویه وبویراحمد، چهارمحال وبختیاری، غرب فارس، شرق خوزستان و شمال بوشهر اعلام نمود.

     وی در خاتمه یادآور شد: اواخر یکشنبه تا ظهر دوشنبه غرب خلیج فارس مواج است.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 452,692,550
تعداد بازدید امروز : 221,820
تعداد بازدید دیروز : 381,361
تعداد بازدید این ماه : 603,181