سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/10/12
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 650
     خلیج فارس مواج/ وزش باد شدید در 3 استان

     خلیج فارس مواج/ وزش باد شدید در 3 استان

     چهارشنبه و پنجشنبه 12 و 13 دی 1397 ارتفاع موج در قسمت هایی از خلیج فارس به حدود یک و نیم تا دو متر می‌رسد و از اواخر وقت روز پنج شنبه تا صبح جمعه 1397/10/14 در استان های تهران، سمنان و شمال اصفهان وزش باد شدید پیش‌بینی شده است.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، چهارشنبه 1397/10/12 بارش باران گاهی با رعد و برق در شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب و شرق لرستان و بارش برف در مناطق کوهستانی و سردسیر این استان‌ها پیش‌بینی نمود.

     وی در خصوص وضعیت بارش‌ها در روز پنجشنبه 97/10/13 گفت: در این روز بارش باران  گاهی با رعدوبرق در بوشهر، شمال و غرب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، لرستان، جنوب ایلام، بارش باران در استان‌های چهار محال و بختیاری، غرب و جنوب اصفهان، غرب کرمانشاه، غرب کردستان، سمنان، تهران، البرز، قزوین، قم، همدان و خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی این استان‌ها رخ می‌دهد.

     وظیفه نسبت به وزش باد شدید از اواخر وقت روز پنج شنبه تا صبح جمعه 1397/10/14 در استان های تهران، سمنان و شمال اصفهان هشدار داد.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با توجه به بارش باران و برف و بدنبال آن آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی مناطق یاد شده، توصیه نمود: جهت  کاهش پیامدهای احتمالی تمهیدات لازم به کار گرفته شود.

     به گفته این مسئول، چهارشنبه سواحل غربی خلیج فارس در استان خوزستان و پنجشنبه سواحل خلیج فارس در استان بوشهر و خوزستان مواج و طوفانی پیش بینی می شود و ارتفاع موج در این مناطق به حدود یک و نیم تا دو متر خواهد رسید.

     وظیفه یادآور شد: طی این مدت احتیاط لازم در تردد شناورهای سبک  و تفریحی بعمل آید.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 452,693,169
تعداد بازدید امروز : 222,439
تعداد بازدید دیروز : 381,361
تعداد بازدید این ماه : 603,800