سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/10/05
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 816
     آبگرفتگی معابر و بارش برف در نقاطی از کشور

      آبگرفتگی معابر و بارش برف در نقاطی از کشور

     پنجشنبه و جمعه 6 و 7 دی 1397 در نیمه غربی کشور به سبب بارش باران و برف شاهد آبگرفتگی معابر و بالا آمدن آب رودخانه‌ها خواهیم بود.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، با اشاره به ورود  سامانه بارشی به کشور از اوایل روز پنجشنبه 1397/10/6 از سمت غرب برای نواحی غرب و شمال‌غرب کشور بارش باران و وزش باد و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش‌بینی نمود و افزود: روز جمعه بارش در نواحی جنوب غرب به شکل رگبار و رعد و برق خواهد بود.

     وی تصریح نمود: اواخر وقت پنجشنبه و روز جمعه 1397/10/7 این سامانه تقویت شده و علاوه بر نیمه غربی کشور، سواحل دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

     وظیفه در خصوص شدت بارش در روزهای پایانی هفته گفت: پنجشنبه 97/10/6 بارش باران، آبگرفتگی معابر و بالا آمدن آب رودخانه‌ها و همچنین بارش برف در مناطق سردسیر استانهای لرستان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و کردستان و جمعه 97/10/7 بارش باران، آبگرفتگی معابر و بالا آمدن آب رودخانهها و همچنین بارش برف درمناطق سردسیر و ارتفاعات در استان‌های خوزستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه، لرستان، همدان، گیلان، غرب مازندران، قزوین، مرکزی و بارش برف در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، چهارمحال‌و‌بختیاری، زنجان و البرز مرکزی در ارتفاعات شمال استان‌های البرز و تهران رخ می‌دهد.

     مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور در این راستا به هموطنان عزیز در استانهای فوق توصیه نمود از تردد و توقف در کنار رودخانه ها و مسیل‌ها خودداری کند و مسافرانی که قصد تردد از جاده‌های کوهستانی برف‌گیر را دارند، وسایل و امکانات ایمنی و گرمایشی لازم را همراه داشته باشند.

     وظیفه از بعدازظهر پنجشنبه و طی روز جمعه سواحل خلیج فارس در استان‌‌های بوشهر و خوزستان و همچنین از روز جمعه سواحل غربی دریای خزر را مواج و طوفانی پیش‌بینی نمود.         

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 452,688,309
تعداد بازدید امروز : 217,579
تعداد بازدید دیروز : 381,361
تعداد بازدید این ماه : 598,940