سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/09/25
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 1084
     بارش برف در شمال‌غرب، غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس

      بارش برف در شمال‌غرب، غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس

     از روز دوشنبه تا ظهر سه‌شنبه 27 آذر 1397 در نقاط کوهستانی و سردسیر شمال‌غرب، غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش برف پیش‌بینی شده است.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، با اشاره به مهیا بودن  شرایط برای افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تا ظهر دوشنبه 1397/9/26 در این مناطق غبار محلی پیش‌بینی نمود.

     وی افزود: با توجه به ورود سامانه بارشی به کشور از روز دوشنبه در استان‌های واقع در شمال غرب کشور، غرب سواحل غربی و مرکزی خزر و بتدریج در استان‌های تهران، البرز، قزوین، همدان و مرکزی بارش باران و وزش باد، در نقاط کوهستانی و سردسیر شمال‌غرب، غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش برف و در برخی نقاط  کرمانشاه، ایلام و خوزستان رعد و برق خواهیم داشت.

     به گفته مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور این سامانه تا ظهر سه‌شنبه 1397/9/27 در مناطق ذکر شده فعال بوده و با قطع بارش در این نواحی؛ بارش در شرق سواحل خزر، سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و بخش‌هایی از مرکز کشور آغاز می‌شود.

     وظیفه شدت بارش را روز دوشنبه در غرب استان‌های کردستان و کرمانشاه، شمال زنجان، جنوب استان‌های آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل و روز سه‌شنبه در نیمه شمالی خوزستان، جنوب شرق لرستان و شمال غرب چهارمحال و بختیاری اعلام نمود.

     وی یادآور شد: سامانه فوق اوایل روز چهارشنبه از سمت شمال شرق از کشور خارج می شود و از اواخر دوشنبه و طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه از غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت کاسته می‌گردد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 452,691,155
تعداد بازدید امروز : 220,425
تعداد بازدید دیروز : 381,361
تعداد بازدید این ماه : 601,786