سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/03/13
     منبع: روابط عمویم
     تعداد بازدید: 174
     مشارکت هواشناسی گلستان دربرگزاری کارگاه آموزشی کارگروه مقابله با حریق جنگل ها و مراتع

     مشارکت هواشناسی گلستان دربرگزاری کارگاه آموزشی کارگروه مقابله با حریق جنگل ها و مراتع

     کارگاه آموزشی کارگروه مقابله با حریق جنگل ها و مراتع با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی، سازمان همیاری شهرداری های استان، مدیران عامل مخابرات، هلال احمر، آب منطقه ای، آب و فاضلاب روستایی، آتش نشانی و مدیران کل هواشناسی، محیط زیست، منابع طبیعی و آبخیزداری، فرمانده آجا لشگر 30، نیروی انتظامی، یگان حفاظت از جنگل‌ها،مراتع و آبخیزداری کشور و صداو سیما در گرگان برگزار شد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، این کارگاه آموزشی در راستای پیشگیری و مقابله با حریق در جنگل‌ها و مراتع استان با هدف آمادگی دستگاه‌های عضو کارگروه در کاهش آتش سوزی های احتمالی با توجه به شروع فصل گرما برگزار شد.

     در آغاز این کارگاه، مدیران منابع طبیعی و محیط زیست استان در راستای اقدامات و تدابیر لازم جهت پیشگیری و مقابله با حریق های احتمالی در حوزه فعالیت خود گزارش لازم را ارائه نموده و در ادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی در راستای کاهش یا جلوگیری از آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی در استان و راهکارهای قانونی مقابله با این رخداد مطالب مبسوطی ارائه نمود.

     سپس محمد رضا رحمن نیا معاون توسعه و پیش بینی گزارشی از وضعیت جوی استان برای ماه‌های آتی با محوریت پیشگیری از حریق ارائه نموده و سپس پارامترهای موثر در وقوع آتش سوزی های طبیعی را برای حاضرین تشریح و نحوه کاربرد داده ها و اطلاعات مختلف هواشناسی را برای حاضرین تبیین نمود.

     در پایان این کارگاه مقرر شد موارد عنوان شده به عنوان سند راهبردی در راستای کاهش و پیشگیری و مقابله با حریق جنگل ها و مراتع بصورت مدون تدوین و در صورت نیازمورد بهره برداری اعضا قرار گیرد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 602,792,843
تعداد بازدید امروز : 9,415
تعداد بازدید دیروز : 147,733
تعداد بازدید این ماه : 3,053,001