سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/03/13
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 136
     حضور هواشناسی خراسان شمالی در اولین جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان

     حضور هواشناسی خراسان شمالی در اولین جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان

     هواشناسی خراسان شمالی در اولین جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان در سال 99 حضور یافت.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان شمالی، شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان به ریاست صفوی مدیرکل راه و شهرسازی و با حضور مدیران کل هواشناسی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، بنیاد مسکن، آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، نماینده بانک مسکن و فرمانده پلیس راه و راهور، مدیر فرودگاه بین المللی بجنورد، مدیر شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در استان در محل سالن جلسات ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان برگزار شد.

     مجید بیجندی مدیر کل هواشناسی استان در این نشست ضمن ارائه نمایه اقلیمی استان در خصوص مقابله با ویروس کرونا گفت: تهیه و توزیع بروشورهای آموزشی ،ضد عفونی روزانه اداره کل و ادارات شهرستانی، تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و ضد عفونی جهت همکاران و ارباب رجوع و تنظیم شیفت های حضور حداقلی همکاران اداری و دورکاری جهت کارکنان ذینفع و...از جمله اقداماتی است که جهت پیشگیری از انتقال ویروس کرونا انجام شده است.

     وی با اشاره به گسترش خدمات الکترونیکی دستگاه افزود: تمامی خدمات مورد نیاز ارباب رجوع جهت کاهش مراجعه حضوری، توسط سامانه الکترونیک خدمت رسان ارائه می شود.

     بیجندی ضمن ارائه پیش بینی فصلی استان، عنوان کرد: در هفته 33 زراعی به جز ایستگاه‌های جاجرم و فاروج که نسبت به سال گذشته افزایش بارش داشته اند، در سایر ایستگاه‌های مورد مطالعه کاهش بارش اتفاق افتاده است.

     وی ادامه داد: بیشینه بارش طی مدت مذکور از ایستگاه فاروج به میزان تقریبی 309 میلی‌متر و کمینه بارش از ایستگاه گرمه به میزان 145 میلی‌متر  گزارش شده است  و میزان بارش بجنورد طی سال زراعی جاری تقریبا 237 میلیمتر بوده که نسبت به سال قبل 26 درصد کاهش و نسبت به بلند مدت 11 درصد افزایش بارش داشته است.

     سید عبدالمجید نژادصفوی، مدیرکل راه و شهرسازی استان به شعار سال "جهش تولید" که توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نامگذاری شده است اشاره و عنوان کرد: در این سال می بایست با هماهنگی لازم بین دستگاه‌های مرتبط ،  تعامل و هم افزایی بیشتر در جهت تکالیفی که وزارت راه و شهرسازی تعیین کرده است گام برداریم و خوشبختانه اقدامات خوبی در کلیه ادارات زیر مجموعه وزارت در استان انجام شده است.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 602,305,027
تعداد بازدید امروز : 101,829
تعداد بازدید دیروز : 139,676
تعداد بازدید این ماه : 2,565,185