سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/03/12
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 173
     دیدار مدیرکل هواشناسی استان اصفهان با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان

     دیدار مدیرکل هواشناسی استان اصفهان با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان

     اجرای طرح خودکار سازی شبکه ایستگاه های اقلیم شناسی و باران سنجی موجب ایجاد زیرساخت مهمی در طرح های توسعه ای آتی استان اصفهان خوهد شد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اصفهان، خورشیدی مدیرکل هواشناسی استان اصفهان در دیدار با دکتر اکبری رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با حضور تعدادی از کارشناسان سازمان مدیریت و هواشناسی استان با اعلام این خبر در خصوص طرح خودکار سازی شبکه ایستگاه های اقلیم شناسی و باران سنجی استان اصفهان توضیحات کاملی بیان نمود .

     وی در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به تاریخچه  شروع بکار هواشناسی استان و وضعیت فعلی ایستگاه ها و نوع، عملکرد و کارایی آن ها گفت : در این نوع ایستگاه ها دسترسی به داده های برخط هواشناسی میسر است و پوشش داده ای نیز گسترش می یابد ، افزایش صحت و دقت داده ها و استفاده از پیش بینی های لحظه ای جهت افزایش سرعت و دقت پیش بینی ها از دیگر نتایج خودکار سازی شبکه ایستگاه های هوشناسی است.

     خورشیدی در ادامه گفت :بحث هزینه و تامین تجهیزات و زیر ساخت های ارتباطی و سخت افزاری و پرسنلی از دیگر موارد مطرح شده در این طرح است که در صورت تامین اعتبار ، مدت زمان اجرای طرح حداقل یک سال خواهد بود.

     دکتر اکبری رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ضمن استقبال از بکارگیری شرکت های دانش بنیان داخلی برای تامین تجهیزات هواشناسی در طرح مذکور ، عنوان کرد: این کار علاوه بر صرفه جویی اقتصادی موجب ایجاد فضای کسب و کار و امیدواری برای جوانان کشور است.

     وی در پایان عنوان نمود : طرح خودکارسازی ایستگاه های اقلیم شناسی و باران سنجی در دستور کار سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قرار دارد و تامین اعتیار آن از طریق سازمان برنامه بودجه کشور در حال پیگیری می باشد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 602,797,014
تعداد بازدید امروز : 13,586
تعداد بازدید دیروز : 147,733
تعداد بازدید این ماه : 3,057,172