سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/03/12
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 129
     راسک؛ رکوردار گرما در فروردین و اردیبهشت

     راسک؛ رکوردار گرما در فروردین و اردیبهشت
     رئیس گروه تحقیقات هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: دمای هوای راسک به عنوان رکوردار گرمترین روزهای فروردین و اردیبهشت کشور بیش از پنج درجه سلسیوس کاهش یافت.
     اله بخش ریگی در گفت و گو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: راسک با دماهای 44.7 و 49.4 درجه سلسیوس رکوردار بالاترین دماهایی است که طی 60 سال اخیر در فروردین و اردیبهشت ماه کشور در ایستگاه‌های هواشناسی ثبت شده است.
     وی افزود: بر خلاف این شرایط امسال بیشینه دمای مطلق این شهر در فروردین و اردیبهشت ماه به ترتیب به 39.2 و 43.8 درجه سلسیوس رسید که بیش از پنج درجه خنک تر از گذشته است.
     وی افزود: این  موضوع در حالی است که فروردین سال گذشته حداقل شش روز دمای هوا در این شهر به 40 درجه و بیشتر از آن رسید، اما امسال حتی یک روز هم دمای این ماه به 40 درجه سلسیوس نرسیده است.
     رئیس گروه تحقیقات هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: با وجود این شرایط راسک در فروردین و اردیبهشت ماه حداقل 10 روز گرمترین شهر کشور بوده است.
     ریگی با بیان اینکه فروردین امسال دمای هوای استان های کشور بین 1 تا سه درجه خنک تر از نرمال بوده است، خاطرنشان کرد: بر اساس خروجی مدل های بلند مدت هواشناسی انتظار می رود میانگین دمای سیستان و بلوچستان در سه ماه آتی حدود نیم درجه گرمتر از نرمال باشد.
     وی تصریح کرد: به طور میانگین دمای هوای سیستان و بلوچستان در تابستان ها حوالی 30 درجه سلیسوس است.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 602,794,798
تعداد بازدید امروز : 11,370
تعداد بازدید دیروز : 147,733
تعداد بازدید این ماه : 3,054,956