سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/03/12
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 171
     توفان گردوخاک در منطقه مرزی اینچه برون و گرمای تابستانی در بهار استان گلستان

     توفان گردوخاک در منطقه مرزی اینچه برون و گرمای تابستانی در بهار استان گلستان

     وزش باد شدید با سرعت بیش از 60 کیلومتر در ساعت باعث وقوع توفان گردوخاک و کاهش دید افقی درمنطقه مرزی اینچه برون شد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، پیرو صدور هشدار سطح زرد مورخ 1399/3/7 مرکز پیش بینی گلستان مبنی بر بازگشت گرما به همراه وزش باد گرم به استان از اوایل شب شنبه دهم خرداد ماه پس از توفان روزهای اخیر، ساعتی قبل نیز در منطقه مرزی اینچه برون سرعت باد به بالای 60 کیلومتر بر ساعت رسید و باعث وقوع توفان گردوخاک و کاهش شدید دید افقی شد. در عین حال در بیشتر ایستگاه های سینوپتیک استان، دمای هوا به بالای 40 درجه سانتیگراد رسید بطوریکه حداکثر دما در اینچه برون 46 و در گنبد کاوس 45 درجه سانتیگراد اندازه گیری و ثبت شد.

     لازم به ذکر است که اولین ایستگاه پایش گردوغبار استان درمنطقه مرزی اینچه برون همزمان با روز هوای پاک در 29 دیماه سال گذشته در محوطه اداره هواشناسی سینوپتیک این شهر مرزی نصب و راه اندازی شده و بدیهی است داده های آماری این ایستگاه می تواند نقش موثری در برنامه ریزی ها و دیگر مطالعات مربوط به گردوخاک را با توجه به راه اندازی منطقه آزاد تجاری در آینده نزدیک ایفا نماید.

     انتطار می‌رود پس از کاهش سرعت باد در استان در بیشتر مناطق  رشد ابر، رگبار پراکنده و رعدو برق روی داده و تا بامداد دوشنبه از نطر وقوع دماهای حداکثری در اغلب نقاط نسبت به روزهای قبل کاهش دمای 10 تا 12 درجه سانتیگراد روی دهد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 602,801,136
تعداد بازدید امروز : 17,708
تعداد بازدید دیروز : 147,733
تعداد بازدید این ماه : 3,061,294