سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/03/10
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 158
     افتتاح یستگاه اقلیم شناسی تمام خودکار در هوراند

     افتتاح یستگاه اقلیم شناسی تمام خودکار در هوراند

      ایستگاه اقلیم شناسی تمام خودکار هوراند با هدف کمک به توسعه امور زیربنایی از قبیل کشاورزی، گردشگری، تحقیقات و گزارش دقیق وضعیت جوی این شهرستان افتتاح شد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی، در راستای توسعه و تکمیل شبکه ایستگاه‌های هواشناسی استان، ایستگاه اقلیم‌شناسی تمام خودکار شهرستان هوراند با حضور امام جمعه ‌شهرستان، مدیر کل هواشناسی استان، فرماندار هوراند، ‌‌‌مدیر کل مدیریت بحران استانداری، ‌شهردار،‌ اعضای شورای شهر و جمعی از روسای ادارات شهرستانی روز چهارشنبه 7 خرداد  1399به بهره برداری رسید.

     علی دولتی‌مهر، مدیرکل هواشناسی استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه این ایستگاه تمام خودکار بوده و بدون نیاز به نیروی انسانی فعالیت می کند، افزود: این ایستگاه به صورت برخط (آنلاین) در شبکه ایستگاه های هواشناسی استان و کشور قرار گرفته و با پنج سنسور سنجش پارامترهای هواشناسی شامل مقادیر دما، رطوبت، سمت و سرعت باد و میزان بارندگی را اندازه گیری می کند.

     زین العابدین مردانیان فرماندار شهرستان هوراند ضمن تقدیر از عملکرد هواشناسی استان گفت: ‌ایستگاه هواشناسی هوراند یکی از نیازهای اساسی این شهرستان بوده و داده‌های این ایستگاه به دلیل اقلیم منطقه می‌تواند اثرگذار باشد.

     وی بروزرسانی تجهیزات هواشناسی در سطح استان را ضروری دانست و افزود: ‌بروز رسانی تجهیزات هواشناسی در سطح استان به فناوری های روز می تواند دقت و سرعت پیش بینی ها را افزایش دهد.

      محمدباقر هنربر، مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی در خصوص اهمیت هواشناسی در مدیریت بحران گفت: ‌نقش اطلاعات هواشناسی در مدیریت بحران، کلیدی و بسزا بوده و توجه به هشدارهای هواشناسی می تواند در کاهش اثرات بلایای طبیعی نقش موثری داشته باشد.

     هنربر با اشاره به صدور به موقع اطلاعیه و اخطاریه‌های لازم توسط هواشناسی در سیل آذرشهر و اطلاع رسانی و اقدامات لازم مدیریت بحران و فرمانداری‌ها، گفت: متاسفانه عدم رعایت حریم رودخانه و مسیل ها عامل افزایش خسارات بوده است.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 602,800,491
تعداد بازدید امروز : 17,063
تعداد بازدید دیروز : 147,733
تعداد بازدید این ماه : 3,060,649