سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1399/01/20
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 729
     گزارش صدا و سیمای سیستان و بلوچستان از روز جهانی هواشناسی

      

     گزارش صدا و سیمای سیستان و بلوچستان از روز جهانی هواشناسی

     صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان در گزارشی به مناسبت روز جهانی هواشناسی، به اهمیت و نقش هواشناسی پرداخت.

      به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، محسن حیدری مدیرکل هواشناسی استان در این گزارش اظهار داشت: هواشناسی یک نهاد بدون مرز است که مهمترین هدف آن حفظ، جان و مال مردم از گزند پدیده های مخرب جوی است.

      وی افزود: هواشناسی با پیش بینی رخدادهای جوی و مخاطرات آب و هوایی نظیر طوفان، بارش های سنگین، برف، کولاک، یخبندان و… کمک بزرگی به کاهش اثرات مخاطره آمیز و بعضاً مرگبار برخی پدیده های حدی می کند.

     مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: در سیل دی ماه سال گذشته که در نتیجه بارش های کم سابقه روی داد، هواشناسی با پیش بینی دقیق خود جان تعداد زیادی از مردم استان را نجات داد و بازوی اثرگذاری برای مدیریت بحران بود.

     حیدری با بیان اینکه هم اینک هشت ایستگاه هواشناسی اصلی در استان وجود دارد، افزود: ایستگاه های هواشناسی اصلی فعالیت شبانه روزی داشته و به طور معمول جزو ایستگاه های بین المللی موسوم به RBSN  محسوب می شوند اما دو ایستگاه اصلی در این بین به دلیل کمبود شدید نیروی انسانی از حالت اصلی خارج شده اند.

     وی ادامه داد: هم اکنون حدود ۱۲ اداره هواشناسی، ۸ ایستگاه خودکار، ۹ ایستگاه اقلیم شناسی و حدود ۱۳۵ ایستگاه بارانسنجی در استان وجود دارد که بر اساس طرح جامع توسعه شبکه پایش هواشناسی استان، تعداد این ایستگاه ها افزایش خواهد یافت.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 597,027,660
تعداد بازدید امروز : 83,149
تعداد بازدید دیروز : 142,652
تعداد بازدید این ماه : 1,655,186