سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/11/27
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 157
     بارش های سه ماه آینده در سیستان و بلوچستان نرمال است

     بارش های سه ماه آینده در سیستان و بلوچستان نرمال است

     معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: پیش بینی می شود وضعیت بارش استان در سه ماه پیش رو در محدوده نرمال باشد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، دوست محمد کلیم در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما اظهار داشت: پاییز و زمستان امسال شاخص IOD اقیانوس هند در بهترین شرایط تأثیر بر چنوب شرق ایران قرار داشت که نتیجه آن بارش های قابل توجه در سیستان و بلوچستان و هرمزگان بود.

     وی افزود: انتظار می رود در سه ماه آینده این شاخص به تدریج تضعیف شود اما به طور کلی وضعیت بارندگی های استان در تا فروردین ماه آینده در محدوده نرمال تا متمایل به کمتر از نرمال پیش بینی می شود.

      معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری به در مورد ناهنچاری دمایی استان در سه ماه پیش رو گفت: بر اساس آخرین خروجی مدل های بلند مدت پیش بینی می شود دمای شمال استان در اسفند ماه نرمال تا یک درجه بیش از نرمال و نیمه جنوبی در محدوده نرمال باشد.

     کلیم با بیان اینکه میانگین دمای فروردین استان نیز نرمال پیش بینی می شود، ادامه داد: میانگین بلند مدت فروردین سیستان و بلوچستان 21.3 میلی متر است.

     وی در ادامه به بارش های سامانه اخیر استان اشاره کرد و افزود: به طور کلی در جریان این سامانه از 68 ایستگاه هواشناسی در 11 شهرستان استان گزارش بارندگی دریافت شده است.

     معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: میانگین بارش سالانه استان 113.9 میلی متر است که این میزان از ابتدای سال زراعی تا کنون دریافت شده است.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 585,787,592
تعداد بازدید امروز : 163,604
تعداد بازدید دیروز : 170,264
تعداد بازدید این ماه : 3,856,606