سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/11/26
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 313
     مراسم گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه (س) در سازمان هواشناسی کشور

     مراسم گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه (س) در سازمان هواشناسی کشور

     مراسم گرامیداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه (س)، روز زن و روز مادر با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و بانوان ستاد در سازمان هواشناسی کشور برگزار شد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، مراسم گرامیداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) شنبه 26 بهمن 1398 با حضور دکتر سحر تاج‌بخش معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور و بانوان ستاد در سالن شهید امامی سازمان مرکزی برگزار شد.

     دکتر تاج‌بخش در این مراسم ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه (س)، روز مادر و روز زن از صمیم قلب برای همگان آرزوی سلامت، سعادت و خوشبختی نمود.

     وی با اشاره به اینکه حضرت فاطمه، تنها وارث پیامبر(ص) بوده، تصریح کرد: این بانوی بزرگوار به بیانی وارث بنی هاشم و قریش نبوده، بلکه وارث نوح، ابراهیم، عیسی، موسی، پیامبر و وارث مذهب در دنیا بوده است و این موضوع تکلیف جایگاه زن در جوامع اسلامی را روشن کرده و در واقع خداوند آن چیزی را که به عنوان کامل‌ترین دین معرفی کرده در نهایت به دست یک بانو سپرده است.

     معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص برابری زن و مرد با استناد به آیه 13 سوره حجرات، إنّ أکرمکم عند اللّه أتقکم، گفت: برتری آدم‌ها به تقوایشان است و تفاوت ساختار ذهنی، روحی و فیزیکی زن و مرد به معنی برتری یکی بر دیگری نیست؛ بلکه مبین متفاوت بودن جنس توانمندی‌ها است و شاید مهم‌‌ترین تفاوت بین زن و مرد؛ طبع لطیف، احساسات و مهربانی زن باشد، اما معنا و مفهوم مدیریت و انسانیت به جنسیت ارتباطی ندارد و خانم‌ها قادر به انجام تمام کارهایی هستند که آقایان انجام می‌دهند.

      رئیس سازمان هواشناسی کشور،  در بخش دیگری از صحبت‌های خود، خانم‌ها را به رعایت حریم زبان، کم‌تر حرف زدن و بیشتر گوش دادن، عدم قضاوت زودهنگام، گذشت، حفظ حرمت خود و دیگران با رعایت ادب و احترام دعوت کرد و از آن‌ها خواست الگوی خوبی از یک بانوی فرهیخته مسلمان باشند.

     گزارش تصویری به پیوست موجود است.

      فایل پیوست
      
     1119.pdf489.41  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 585,780,878
تعداد بازدید امروز : 156,890
تعداد بازدید دیروز : 170,264
تعداد بازدید این ماه : 3,849,892