سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/11/02
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 347
     دیدار رئیس سازمان هواشناسی کشور با استاندار قم

     در دیدار رئیس سازمان هواشناسی کشور با استاندار قم مطرح شد:

     مساعدت بیش از پیش استان در تکمیل پروژه مرکز تحقیقات هواشناسی

     سحر تاجبخش؛ رئیس سازمان هواشناسی کشور طی سفر یکروزه به استان قم با بهرام سرمست؛ استاندار قم دیدار و گفتگو کرد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان قم، در این دیدارکه روز سه شنبه اول بهمن ماه روی داد، رئیس سازمان هواشناسی کشور از استاندار قم، مساعدت بیش از پیش استان در تکمیل پروژه در حال ساخت مرکز تحقیقات کاربردی هواشناسی را خواستار شد.

     نقش پیش بینی های هواشناسی در کاهش مخاطرات بارندگی در فروردین وکاهش خسارت های سیل سیستان و بلوچستان در دی ماه سال جاری، موضوع دیگری بود که رئیس سازمان هواشناسی کشور در این دیدار به آن اشاره کرد و افزود: مجموعه سازمان هواشناسی در سراسر کشور، با پیش بینی های دقیق بارش های سیلابی در فروردین ماه و دی ماه سال جاری، ضمن کمک به کاهش خسارت های جانی و مالی سیل، تحسین رسمی ریاست محترم جمهور را برانگیختند.

     استاندار قم: اهمیت هواشناسی برای ما آشکار و مبرهن است 

     استاندار قم در دیدار با رئیس سازمان هواشناسی کشور، برای تسریع در تکمیل پروژه مرکز تحقیقات هواشناسی قول مساعد داد.

     بهرام سرمست با اشاره به اهمیت خدمات هواشناسی در کشور افزود: جایگاه هواشناسی برای ما آشکار و مبرهن است و در پی بارش‌های سیلابی در فروردین ماه سال جاری، اهمیت پیش بینی های هواشناسی برای مردم و مدیران استان، بیش از پیش روشن شده است.

     وی تصریح کرد: بر اساس پیش بینی‌های دقیق هواشناسی در روزهای ابتدایی فروردین ماه و اطلاع رسانی به موقع به مدیران استان، از احتمال بارش های سیل آسا مطلع بودیم و توانستیم پیش از بارش ها،  با تشکیل جلسات مدیریت بحران و تصمیمات به موقع در بستن رودخانه و مدیریت شهر، خسارت های سیل را در استان به حداقل برسانیم.

     وی اضافه کرد: موفقیت در مدیریت سیل در استان قم به این دلیل بود که ما به پیش‌بینی‌های هواشناسی ایمان داشتیم و به همکارانمان در هواشناسی اعتماد داریم.

     وی گفت: هواشناسی اطلاعات پایه ای و اصلی را در اختیار مدیریت بحران قرار می دهد؛ اما متاسفانه هواشناسی  ازگذشته های دور، مورد بی مهری و کم توجهی بوده است و اهمیت آن برای بعضی از مدیران آشکار نیست.

     وی با تاکید بر این که ما جایگاه علمی و کاربردی هواشناسی را به رسمیت می شناسیم گفت: سعی خواهیم داشت تا با استفاده از ظرفیت های استان برای شناخت بیشتر و ارتقاء جایگاه هواشناسی به مردم و سایر مدیران، تمام توان خود را بکار ببریم.

     لازم به ذکر است: دیدار با استاندار قم، بازدید از پروژه در حال ساخت مرکز تحقیقات کاربردی هواشناسی، بازدید از اداره کل هواشناسی استان، بازدید از اداره هواشناسی شهرستان قم، بازدید از اداره هواشناسی کهک و نشست صمیمی با کارمندان این ادارات، بازدید ازایستگاه هواشناسی کوشک نصرت، ایستگاه شکوهیه و ایستگاه کهک، از برنامه های سفر رئیس سازمان هواشناسی کشور به استان قم بود.  

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 602,367,598
تعداد بازدید امروز : 17,217
تعداد بازدید دیروز : 147,183
تعداد بازدید این ماه : 2,627,756