سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/07/24
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 473
     بازدید رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قم از پروژه مرکز تحقیقات هواشناسی قم

     بازدید رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قم از پروژه مرکز تحقیقات هواشناسی قم

     رئیس سازمان برنامه و بودجه استان به همراهی مدیر دفتر فنی  و کارشناس بودجه هواشناسی در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از پروژه در حال ساخت مرکز تحقیقات کاربردی هواشناسی استان قم، بازدید کردند. 

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان قم، محمود نوربخش رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و همراهان، ضمن بازدید از مرکز تحقیقات هواشناسی استان قم، با ارائه گزارش های مدیرکل هواشناسی، پیمانکار و مشاور پروژه در جریان روند ساخت مرکز تحقیقات هواشناسی استان و مسائل موجود در تکمیل ساختمان مرکز تحقیقات هواشناسی استان، قرار گرفتند. رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و همراهان در این برنامه، از نزدیک با ویژگی‌های این مرکز آشنا و از بخش های مختلف آن بازدید کردند. 

     نوربخش در بازدید از این پروژه ضمن ابراز رضایت از نحوه ساخت و رعایت مسائل فنی، اقلیمی و ایمنی در ساخت ساختمان مرکز تحقیقات هواشناسی برای تخصیص اعتبار در تکمیل این پروژه، قول مساعد داد.

     مدیر کل هواشناسی استان قم در این بازدید، ضمن ارائه گزارش از فرآیند تکمیل پروژه، به اهمیت تحقیقات اقلیمی و هواشناسی در مراکز تحقیقات هواشناسی اشاره کرد و افزود: پیش بینی ها و تحقیقات هواشناسی در تصمیمات مدیران شهری و مدیریت کلان استان، اهمیت بسزایی دارد چنانکه با راه اندازی سامانه تهک و توسعه هواشناسی کاربردی توسط سازمان هواشناسی کشور، اطلاعات هواشناسی نقشی کاربردی و اثر بخش در اداره امور کشور پیدار کرده است و اکنون بیش از گذشته به آمار و داده های هواشناسی برای توسعه کشور، نیازمندیم. 

     وی گفت: امروز شاهدیم که داده ها و اطلاعات هواشناسی نقشی مهم در امور زیر بنایی کشور دارد و راهبری شبکه پایش و توسعه نوان پیش بینی لازمه آن است.

     گفتنی است: پروژه ساخت مرکز تحقیقات هواشناسی استان قم از سال 92 کلید خورده است و ساخت ساختمان اصلی این مرکز از سال 94 تاکنون ادامه دارد. 

     این برنامه پیرو دیدار مورخ 21 مهرماه مدیر کل هواشناسی با رئیس سازمان برنامه بودجه استان قم و دعوت ایشان از رئیس سازمان برنامه و بودجه استان جهت حضور در محل پروژه و  اطلاع از آخرین وضعیت پروژه صورت گرفت.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 597,674,473
تعداد بازدید امروز : 20,124
تعداد بازدید دیروز : 138,905
تعداد بازدید این ماه : 2,301,999