سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/07/17
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 750
     بر روی افزایش آگاهی عموم در مورد تغییر اقلیم و تبعات آن متمرکز شوید

     دکتر عراقچی تاکید کرد:

     بر روی افزایش آگاهی عموم در مورد تغییر اقلیم و تبعات آن متمرکز شوید

     معاون وزیر امور خارجه در نشست اعضای هیئت رئیسه ششمین کنفرانس بین‌المللی_منطقه‌ای تغییر اقلیم بر تاب‌آوری و سازگاری با تغییر اقلیم و تبعات آن و آگاهی بخشی عمومی تاکید کرد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور در راستای برگزاری ششمین کنفرانس بین‌المللی_منطقه‌ای تغییر اقلیم، صبح چهارشنبه 18 مهر 1398 نشستی با حضور دکتر عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه، دکتر سحر تاج‌بخش معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور، دبیر اجرایی و علمی کنفرانس،  دکتر علی مراد اکبری معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی، دکتر قاسم تقی زاده خامسی معاون آب و آبفا وزارت نیرو و نمایندگانی از سازمان حفاظت محیط زیست کشور و سازمان مدیریت بحران کشور در سازمان هواشناسی برگزار شد.

      در این نشست گزارشی از آخرین پیشرفت وضعیت کنفرانس  ارائه شد و موضوع نشست مشترک هیئت رئیسه در طول برگزاری کنفرانس و سیاستگذاری پنل‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

     دکتر عراقچی با بیان اینکه در شرایط فعلی افزایش و گسترش آگاهی عمومی شاید مهم‌ترین نیاز ما باشد، افزود: نسبت به تغییر اقلیم و تبعات امنیتی اقتصادی و اجتماعی آن کار زیادی صورت نگرفته و نیاز است این موضوع بین مردم و مسئولین بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

     وی توصیه نمود: هدف اصلی کنفرانس روی محور ضرورت مقابله با خشکسالی، مدیریت منابع آب، سازگاری و تاب‌آوری در سطح مردم، مسئولین، تصمیم گیران، مقامات سیاسی و ... تعریف شود.

     معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه وظیفه اول و اصلی ما، مدیریت منابع آب کشور و حرکت به سمت تاب آوری است، افزود: در این راستا روی بعد آگاهی بخشی عمومی متمرکز شوید.

     دکتر عراقچی پیشنهاد کرد: بحث همکاری های بین المللی و منطقه‌ای در کنفرانس پررنگ‌تر شود و شاید باید یک پنل را به این موضوع اختصاص داد، چرا که اقدام در خصوص تغییر اقلیم و تبعات آن بدون همکاری با سایر کشورها انجام شدنی نیست و در مباحثی مانند: ریزگرد، آب‌های فرامرزی و مدیریت آن‌ها، قطعاً بدون همکاری‌های منطقه‌ای نمی‌شود خیلی از مسائل را مدیریت کرد.

     وی یادآور شد در خصوص همسایگان و چگونگی ارتباط با آن‌ها می‌شود موضوعات مورد مناقشه را به موضوع همکاری تبدیل کرد و با تعریف پروژه‌های مشترک می‌توان راهکارهایی را اتخاذ نمود که به نفع طرفین باشد.  

     دکتر عراقچی در خاتمه آمادگی وزارت امور خارجه را جهت هر نوع همکاری با  ششمین کنفرانس بین المللی_منطقه‌ای تغییر اقلیم اعلام کرد.

     گزارش تصویری به پیوست موجود است.

      

      

      

      فایل پیوست
      
     738.pdf394.54  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 602,566,595
تعداد بازدید امروز : 74,413
تعداد بازدید دیروز : 141,801
تعداد بازدید این ماه : 2,826,753