سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/06/27
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 323
     دیدار مدیرکل هواشناسی یزد با مدیرکل مدیریت بحران استان

      دیدار مدیرکل هواشناسی یزد با مدیرکل مدیریت بحران استان

     برهانی مدیر کل هواشناسی استان یزد با شاکری شمسی مدیر کل بحران استان یزد دیدار و راجع به مسائل هواشناسی استان گفتگو نمود.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان یزد، در این دیدار برهانی ضمن تشریح وضعیت ایستگاه‌های هواشناسی و شرایط اقلیمی استان تصریح نمود: در خرد اقلیم‌های استان دامنه نوسان بارش سالیانه از کمتر از 50 میلیمتر در مناطق کویری تا بالاتر از 500 میلیمتر در نواحی کوهپایه ای استان را شاهد هستیم که با توجه به این امر گسترش شبکه ایستگاه‌ها و تجهیز ایستگاه‌های هواشناسی موجود به ادوات خودکار اجتناب ناپذیر است.

     وی افزود: اندازه گیری و ثبت داده های هواشناسی علاوه بر نقش موثری که در توسعه پایدار استان دارد، در مدیریت ریسک و مدیریت بحران پدیده های مخرب جوی مهم و ضروری است.

     برهانی از تعامل سازنده مدیریت بحران استان با هواشناسی در راستای تحقق برنامه ها تشکر کرد و اجرای سامانه پایش سرمازدگی و اطلاع رسانی به موقع به کشاورزان استان را یک نمونه موفق از این تعامل دانست.

     مدیرکل هواشناسی استان یزد در ادامه از احداث و راه‌اندازی دو ایستگاه خودکار هواشناسی در هفته دولت خبر داد و اعلام کرد تا پایان سال دو ایستگاه دیگر نیز در استان احداث و یا به سیستم خودکار هواشناسی مجهز می شوند.

     وی ابراز امیدواری کرد با تجهیز مرکز مانیتورینگ پیش بینی استان در سال جاری شاهد ارتقاء کیفیت پیش بینی و ارائه خدمات هواشناسی به مردم استان باشیم.

     در این دیدار شاکری شمسی مدیر کل مدیریت بحران استان ضمن قدردانی از اطلاع رسانی به موقع و دقیق اداره کل هواشناسی یزد و همکاری موثر در مدیریت بحران رخداد پدیده های جوی خصوصاً بارش در فروردین ماه سال جاری، آمادگی خود را جهت حمایت از برنامه‌های توسعه هواشناسی استان به عنوان یکی از دستگاه‌های مهم و عضو کمیته مدیریت بحران استان اعلام کرد.    

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 596,533,773
تعداد بازدید امروز : 37,781
تعداد بازدید دیروز : 136,126
تعداد بازدید این ماه : 1,161,299