سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/06/23
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 303
     خدمات ویژه هواشناسی به تعاونی های تولیدی سیستان و بلوچستان

     خدمات ویژه هواشناسی به تعاونی های تولیدی سیستان و بلوچستان

     مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در دیدار با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: در راستای حمایت از کالای ایرانی، هواشناسی برخی خدمات ویژه خود را به صورت رایگان در اختیار تعاونی های تولیدی قرار می دهد.

     به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، محسن حیدری در دیدار با مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان که به مناسبت هفته تعاون انجام شد، اظهار داشت: تعاونی های یک ظرفیت خوب برای تولید و اشتغال هستند که می توان از آن در شکوفایی اقتصاد و اشتغال بهره برد.

     وی افزود: بخشی از تعاونی ها به کار کشاورزی و دامی و تولید محصولات استراتژیک مشغول هستند که ارتباط زیادی با هواشناسی دارند. این طیف با دسترسی به اطلاعات هواشناسی هم می توانند راندمان تولید خود را افزایش دهند و هم در کاهش آثار مخرب برخی پدیده های هواشناسی از آن بهره ببرند.

     مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری در نام‌گذاری امسال به عنوان سال«رونق تولید»  اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت تعاونی ها در شکوفایی تولید و رونق آن، برخی خدمات ویژه هواشناسی استان مانند ارسال پیامکی هشدارهای جوی، ارائه اطلاعات آماری برای طرح های توسعه ای و ایجاد تعاونی های جدید تولیدی و... به صورت رایگان در اختیار این عزیزان قرار می گیرد.

     حیدری با بیان اینکه اطلاعات هواشناسی پایه ای ترین و اصلی ترین ساختار تشکیل دهنده توسعه پایدار است، افزود: در این مسیر هرچه به داده های بیشتر و طولانی تری دسترسی داشته باشیم، موفق تر عمل خواهیم کرد.

     وی ادامه داد: 70 سال قبل یکی از قدیمی ترین ایستگاه های هواشناسی کشور در زاهدان تأسیس شد و این شهر امروز به گنجینه آماری دسترسی دارد که ضامن توسعه پایدار آن است. آماری که حیف است در مسیر توسعه از آن استفاده نشود.

     مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری به دقت پیش بینی های هواشناسی اشاره کرد و گفت: ارزیابی ها و راستی آزمایی ها نشان می دهد که دقت پیش بینی های کوتاه مدت هواشناسی بیش از 95 درصد و پیش بینی های بلند مدت بین 60 تا 70 درصد است.

     مهرداد جهانیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار با استقبال از ارائه خدمات ویژه هواشناسی به تعاونی های سیستان و بلوچستان، گفت: به طور قطع این اقدام ظرفیت خوبی است و کمک زیادی به تعاونی های تولید محور استان می کند.

     وی ادامه داد: از ظرفیت هواشناسی نه تنها در تعاون و کار، بلکه در جریان توسعه و شوکفایی استان می توان بهره مناسبی برد.

     این مسئول در ادامه با اشاره بر اینکه «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» از نظر ارائه خدمات بزرگترین وزارتخانه دولت است، افزود: فقط در سیستان و بلوچستان 11 اداره کل زیرمجموعه این وزارتخانه فعالیت می کنند که تنها بهزیستی به عنوان یکی از این ادارات کل، بیش از 200 خدمت به مردم ارائه می کند.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 596,527,911
تعداد بازدید امروز : 31,919
تعداد بازدید دیروز : 136,126
تعداد بازدید این ماه : 1,155,437