سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/06/04
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 459
     پیش‌بینی بارش پراکنده در مناطقی از کشور

     پیش‌بینی بارش پراکنده در مناطقی از کشور

     از دوشنبه تا چهارشنبه 6  شهریور 1398 در نقاطی از کشور بارش پراکنده خواهیم داشت.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان دوشنبه 98/6/4 برای بخش‌های شمالی استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران افزایش ابر رگبار پراکنده گاهی همراه با رعدو برق و وزش باد شدید موقتی و برای غرب سواحل دریای خزر در استان گیلان بارش پراکنده پیش بینی نمود.

     وی با بیان اینکه سه‌شنبه 98/6/5 بارش خفیف در نوار شمالی واقع در استان‌های گیلان و مازندران خواهیم داشت، افزود: در ساعات بعد از ظهر رگبار موقتی گاهی همراه با رعدو برق و وزش باد شدید موقتی در برخی مناطق استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، استان کردستان و ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان‌های البرز، تهران، سمنان و غرب گلستان رخ خواهد داد.

     وظیفه یادآور شد: دوشنبه و سه‌شنبه در ساعات بعد از ظهر  در برخی مناطق شرقی استان هرمزگان رشد ابر و احتمال رگبار و رعدو برق و وزش بادشدید موقتی دور از انتظار نمی باشد.

     مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به نفوذ جریانات شمالی بر روی سواحل دریای خزر طی چهارشنبه و پنجشنبه در استان‌های واقع در سواحل بخصوص نیمه شرقی سواحل بارش متناوب باران و کاهش دما و در ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران، سمنان، گلستان و ارتفاعات البرز شرقی در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار و رعدو برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی نمود.

     وظیفه با بیان اینکه در ساعات بعد از ظهر چهارشنبه و پنجشنبه در ارتفاعات زاگرس مرکزی رشد ابر و بارش پراکنده خواهیم داشت، اظهار نمود: پنجشنبه و جمعه بعداز ظهر در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل رشد ابر و رگبار پراکنده گاهی همراه با رعدو برق رخ می‌دهد.

     وی خاطرنشان کرد: تا آخر هفته وزش باد شدید در نوار شرقی بخصوص در منطقه زابل ادامه خواهد داشت و علاوه بر آن در ساعات بعد از ظهر در بخش‌های شرقی استان‌های یزد و کرمان وزش باد شدید دور از انتظار نمی باشد.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 576,065,299
تعداد بازدید امروز : 118,448
تعداد بازدید دیروز : 231,963
تعداد بازدید این ماه : 862,685