سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/05/30
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 377
     برگزاری چهارمین همایش ملی تغییر اقلیم و تاثیر آن بر کشاورزی و محیط زیست در ارومیه

     برگزاری چهارمین همایش ملی تغییر اقلیم و تاثیر آن بر کشاورزی و محیط زیست در ارومیه

     برگزاری چهارمین همایش ملی تغییر اقلیم و تاثیر آن بر کشاورزی و محیط زیست با همکاری اداره کل هواشناسی استان آذربایجان غربی برگزار شد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجانغربی، با برگزاری چهارمین همایش ملی تغییر اقلیم و تاثیر آن بر کشاورزی و محیط زیست در ارومیه، آزاد توحیدی سردشت رئیس تحقیقات هواشناسی استان از نقش موثر هواشناسی و تاثیر آن بر کشاورزی و محیط زیست سخن گفت و مقاله علمی "عبدالرحمان ابراهیمی" از کارشناسان هواشناسی آذربایجان غربی، پذیرفته و ارائه شد.

     همچنین در این همایش مقاله ای تحت عنوان " مطالعه و بررسی راهکارهای شبکه های سلول خورشیدی جهت بهبود شرایط اقلیمی " در حوزه انرژی و تغییر اقلیم، توسط عبدالرحمان ابراهیمی، پژوهشگر و "رئیس اداره هواشناسی سینوپتیک اصلی شهرستان پیرانشهر" ارائه گردید.

     این همایش که با مشارکت مرکز تحقیقات کشاورزی آذربایجان غربی، موسسه آموزش عالی آفاق ارومیه در روز چهارشنبه 23 مرداد در محل سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برگزار شد، تعداد ۱۰۶ مقاله در 15 محور، از جمله تغییرات اقلیمی و تنش های محیطی زنده و غیر زنده –راهکارهای نوین در مقابله با اثرات منفی تغییرات اقلیمی –جنگل، مرتع، و نقش پوشش های گیاهی و جانوری- تاثیر اقلیم و تغییرات آن بر اکوسیستم آبی و کشاورزی –امنیت غذایی - بلایای طبیعی و انرژی و تغییر اقلیم و ... به صورت شفاهی و پوستر، پذیرش و ارائه گردید.

     گفتنی است که اداره کل هواشناسی استان آذربایجان‌غربی نیز یکی از حامیان برگزاری " چهارمین همایش ملی تغییر اقلیم و تاثیر آن بر کشاورزی و محیط زیست" بوده است.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 563,157,722
تعداد بازدید امروز : 314,678
تعداد بازدید دیروز : 262,998
تعداد بازدید این ماه : 8,910,298