سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/05/27
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 187
     برگزاری کارگاه آموزشی نیازسنجی آب و هوایی از کاربران نهایی

      برگزاری کارگاه آموزشی نیازسنجی آب و هوایی از کاربران نهایی

     کارگاه آموزشی نیازسنجی آب و هوایی از کاربران نهایی در اداره تحقیقات هواشناسی کشاورزی قراخیل برگزار شد.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان مازندران، در راستای تحقق اهداف سامانه توسعه هواشناسی کاربردی (تهک کشاورزی) در استان، روز سه شنبه 22 مرداد 98،  نشست تخصصی تهک کشاورزی با حضور کارشناسان ادارات تحقیقات هواشناسی‌کشاورزی آمل و قراخیل، کارشناسان جهادکشاورزی کاربران سطح دو (کاربران پیشرو) و کاربران سطح سه (کاربران همکار) در محل اداره تحقیقات هواشناسی کشاورزی قراخیل برگزار شد .

     در این کارگاه اسدی معاون توسعه و پیش بینی اداره کل استان به اهمیت پیش بینی و جایگاه اطلاعات هواشناسی در جامعه و کاربرد پارامترهای جوی در امور کشاورزی، همکاری های مشترک با سازمان جهاد کشاورزی استان به منظور کاهش خسارات حاصل از مخاطرات جوی و اقلیمی و افزایش راندمان محصولات کشاورزی مطالبی ارایه نمود.

     همچنین دبیر تهک استان به نقش هواشناسی در بخش کشاورزی بخصوص در کاهش اثرات ناشی از بلایای جوی بر محصولات کشاورزی و همچنین افزایش عملکرد محصولات، اشاره نموده و سپس به معرفی سامانه خودکار تهک پرداخت .

     در ادامه نشست ضمن تبادل اطلاعات و هم اندیشی در مورد مسائل و مشکلات موجود و پیشنهاد درمورد بهبود شرایط، رفع موانع کاری و مطالعاتی از جمله روشهای نوین اطلاع رسانی ، اهمیت اخذ بازخورد از کاربران،محاسبه دقیق ارزش افزوده، دقت در مکان و زمان پیش بینی ها و بازدید میدانی از مزارع قراخیل صورت گرفت.  

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 563,143,999
تعداد بازدید امروز : 300,955
تعداد بازدید دیروز : 262,998
تعداد بازدید این ماه : 8,896,575