سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/05/26
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 276
     دیدار مدیرکل هواشناسی اصفهان با نماینده شاهین شهر،میمه و برخوار در مجلس

     دیدار مدیرکل هواشناسی اصفهان با نماینده شاهین شهر،میمه و برخوار در مجلس

     احداث ایستگاه خودکار هواشناسی در شهر شاهین شهر از مطالبه های اصلی مردم  و مسئولان است.

     به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اصفهان، حسینعلی حاجی نماینده مردم شریف شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مهندس خورشیدی مدیرکل هواشناسی استان اصفهان با بیان این مطلب افزود : نقش هواشناسی امروزه هویت بخشی است و  اعلام وضعیت جوی با استناد به داده های ایستگاه ها از جمله خواسته های مردم می باشد .

     وی ضمن ابراز خرسندی از تلاش های هواشناسی استان اصفهان در زمینه اطلاع رسانی بموقع و پیشگیری از خسارت گفت : تلاش خواهیم کرد تا با پیگیری مسئولین شهرستانی نسبت به اختصاص زمین مناسب و تخصیص اعتبارات لازم جهت تاسیس یک ایستگاه اقلیم شناسی تمام خودکار هواشناسی در شهر شاهین شهر اقدامات لازم صورت پذیرد.

     نماینده مردم شاهین شهر ، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد : تمام تلاش خود را خواهد نمود تا با همکاری نمایندگان استانی در کمیسیون بودجه و کمیسیون های تلفیق،  بودجه سازمان هواشناسی در سال 1399 بهبود یابد.

     مهندس خورشیدی مدیرکل هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه در گذشته محصولات هواشناسی در حوزه های گوناگون کاربردی تر شده است ، افزود : عمده فعالیت هواشناسی خدمات رسانی به بخش هوانوردی بوده و با گسترده شدن شرح وظایف هواشناسی نقش و جایگاه خود را در بخش های دیگر همچون کشاورزی، عمران وشهرسازی، صنایع، گردشگری و غیره ... به خوبی ایفاء نموده است.

     وی در ادامه گفت: امروزه داده های هواشناسی اساس و مبانی بسیاری  از طرح های مطالعاتی و توسعه ای در کشور است و این امر در جهت خدمت به توسعه پایدار کشور می باشد.

     مهندس خورشیدی با بیان اینکه متاسفانه نیازهای هواشناسی هیچگاه متناسب با توسعه و پیشرفت کشور دیده نشده است گفت : یکی از معضلات هواشناسی در سنوات اخیر جدا شدن نیروهای متخصص سازمان به دلیل عدم تناسب نیاز ها و عدم پاسخگویی به خواسته های آنان بوده است و یکی از چالش های مهم در سازمان هواشناسی در حال وقوع می‌باشد.

     وی در پایان خواستار حمایت نمایندگان مجلس از طرح های سازمان هواشناسی کشور در کمیسیون های الحاقی مجلس در جهت افزایش اعتبارات هواشناسی شد و افزود : با یک عزم ملی نمایندگان محترم مجلس در سال 1399 و افزایش اعتبارات هواشناسی ما شاهد رشد و توسعه جهش یافته در سازمان هواشناسی کشور در سال های آتی خواهیم بود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 574,964,105
تعداد بازدید امروز : 38,634
تعداد بازدید دیروز : 280,416
تعداد بازدید این ماه : 10,354,386