سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/05/20
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 556
     کاهش کیفیت هوا در شرق کشور و کاهش دما در دامنه‌های جنوبی البرز

     کاهش کیفیت هوا در شرق کشور و کاهش دما در دامنه‌های جنوبی البرز

     تا آخر هفته در شرق کشور به‌ ویژه منطقه زابل، کیفیت هوا و دید افقی کاهش می‌یابد. از دوشنبه تا پنجشنبه 98/5/24 در دامنه‌های جنوبی البرز دما 3 تا 6 درجه کاهش می‌یابد.  

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان، یکشنبه 98/5/20 با شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر در استان‌های اردبیل، گیلان، غرب مازندران و خراسان شمالی بارش باران و وزش باد و با شدت بیشتر بصورت رگبار و رعدوبرق در شرق مازندران و گلستان، پیش‌بینی نمود و افزود: در ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان، همچنین در ارتفاعات شمال غرب، برخی مناطق زاگرس در استان‌های کردستان، همدان و زنجان در بعدازظهر رشد ابر، رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.  

     وی یادآور شد: یکشنبه در جنوب استان کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رشد ابر و رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌ شود.

     وظیفه در خصوص وضعیت جوی در روز دوشنبه 98/5/21 گفت: در این روز در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران و وزش باد، در ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های البرز، تهران و سمنان، همچنین در برخی مناطق زاگرس در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، همدان و زنجان در بعد از ظهر رشد ابر، رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت و در برخی مناطق استان هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب شرق فارس رشد ابر و رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

     به گفته وظیفه روز سه‌شنبه 98/5/22 در استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران، بارش باران و وزش باد، در ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان همچنین در برخی مناطق زاگرس شمالی و مرکزی در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری، غرب استان اصفهان، در بعداز ظهر رشد ابر، رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت و در برخی مناطق استان هرمزگان و جنوب فارس نیز رشد ابر و رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت پیش بینی شده است.

     مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه چهارشنبه تا جمعه 98/5/25 در سواحل خزر و نیز در دامنه‌های شمالی البرز انتظار بارش باران نداریم، افزود: در برخی نقاط امتداد رشته کوه زاگرس شمالی و مرکزی بخصوص در بعدازظهر چهارشنبه و پنجشنبه رشد ابر و بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

     این مسئول نسبت به خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا به سبب وزش باد شدید تا آخر هفته در شرق کشور به‌ ویژه منطقه زابل هشدار داد.  

     وظیفه از کاهش 3 تا 6 درجه‌ای دما از دوشنبه تا پنجشنبه 98/5/24 دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین‌، البرز، تهران، سمنان، همچنین شمال شرق کشور شامل خراسان‌ شمالی، خراسان‌رضوی و خراسان جنوبی خبر داد.

     مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در خاتمه اذعان نمود: خلیج فارس روز یکشنبه، دریای خزر از یکشنبه تا سه‌شنبه و دریای عمان از یکشنبه تا پنجشنبه مواج است.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 563,160,699
تعداد بازدید امروز : 317,655
تعداد بازدید دیروز : 262,998
تعداد بازدید این ماه : 8,913,275