سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1398/05/19
     منبع: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 738
     آغاز بارش در مناطقی از کشور از یکشنبه 20 مرداد

     آغاز بارش در مناطقی از کشور از یکشنبه 20 مرداد                

     از روز یکشنبه 98/5/20 به تدریج با شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر، در مناطقی از کشور بارش آغاز می‌شود و تا چهارشنبه 98/5/23 ادامه خواهد داشت.

     به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان، شنبه 98/5/19 در سواحل دریای خزر، ارتفاعات شرقی البرز، اردبیل و برخی نقاط آذربایجان شرقی بارش خفیف باران و گاهی وزش باد و در ساعات بعدازظهر شنبه تا دوشنبه 98/5/21 در برخی نقاط هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و کرمان رشد ابر، رگبار پراکنده و رعد و برق پیش‌بینی نمود.                   

     وی طی شنبه و یکشنبه 19 و 20 مرداد 98 از وزش باد شدید در نوار شرقی کشور به خصوص منطقه زابل و افزایش 3 تا 6 درجه‌ای دما در سواحل خزر خبر داد.

     وظیفه با بیان اینکه از روز یکشنبه به تدریج با شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل و بتدریج در خراسان شمالی بارش باران، وزش باد و گاهی وزش باد شدید رخ خواهد داد، اظهار نمود: بعد از ظهر یکشنبه در برخی نقاط استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، همدان، زنجان، قزوین و ارتفاعات البرز در استان‌های تهران و سمنان افزایش ابر و بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و گاهی وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

     وی یادآور شد: روز دوشنبه این شرایط علاوه بر مناطق ذکر شده در شمال خراسان رضوی نیز رخ می دهد.

     به گفته مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، روز سه‌شنبه در سواحل غربی و مرکز دریای خزر بارش پراکنده و گاهی وزش باد و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات زاگرس واقع در استان‌های کرمانشاه، کردستان، همدان، مرکزی، شمال غرب اصفهان و چهارمحال و بختیاری افزایش ابر و بارش پراکنده دور از انتظار نیست و روز چهارشنبه این وضعیت در ارتفاعات زاگرس واقع در غرب اصفهان و چهارمحال و بختیاری رخ می‌دهد.

     این مسئول روزهای دوشنبه و سه‌شنبه 21 و 22 مرداد 1398 از کاهش نسبی دما بین 3 تا ۶ درجه  در شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌‌های جنوبی  البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران، شمال سمنان و خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی خبر داد.

     وظیفه روزهای شنبه و یکشنبه مرکز خلیج فارس؛ یکشنبه تا سه‌شنبه دریای خزر و از شنبه تا چهارشنبه دریای عمان را مواج پیش‌بینی نمود.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
مجموع بازدیدها : 601,493,523
تعداد بازدید امروز : 18,814
تعداد بازدید دیروز : 137,297
تعداد بازدید این ماه : 1,753,681